Jaký význam mají základní dovednosti pro firmy?

Rozvinuté základní dovednosti podmiňují náš úspěch v osobním i pracovním životě. Co jsou základní dovednosti a jak se dotýkají firemních vzdělavatelů, přináší časopis Firemní vzdělávání.

Základní dovednosti (basic skills) zahrnují čtení, psaní a řečové, numerické a digitální dovednosti, které používáme každý den a bez nichž není možný efektivní rozvoj v oblasti profesních či odborných dovedností. Co jsou základní dovednosti a jakou roli hrají v osobním i pracovním životě nás všech, shrnuje Jan Brůha z projektu Evropská agenda pro učení dospělých v článku pro časopis Firemní vzdělávání. 

Přečtěte si celý článek Basic skills

„Není bohužel ničím neobvyklým potkat se v praxi s lidmi, kteří číst a psát vůbec neumí. Tím pádem ani nezvládnou přečíst denní plán práce či nedokáží spočítat výrobky,které vyrobili za hodinu. V praxi pak často suplujeme jejich učitele ze základních škol,“ říká Marcela Tokošová ze společnosti Kovotvar v.d. Jaký význam mají základní dovednosti pro firmy, přibližují odborníci na vzdělávání dospělých v navazujícím článku.

Přečtěte si celý článek Basic skills jsou klíčové i pro firmy


Zajímáte se o vzdělávání dospělých a celoživotní učení?


Firemní vzdělávání [online]. 6. 2022 [cit. 2022-04-26]. ISSN 2533-6479. Dostupné z: https://www.firemnivzdelavani.eu/casopis

Další aktuality

Brněnský gymnazista uspěl v prestižní soutěži mladých vědců

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno získal druhou hlavní cenu v soutěži mladých vědců Regeneron ISEF v Atlantě.

Číst více

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou v červnu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více