Aktuality

Aktuality

Gamifikace a vizualizace ve vzdělávání

24. 2. 2020 – Co je gamifikace, jak funguje a jak ji uplatnit ve výuce? V čem jsou její silné stránky? Má i svá rizika? 4. března najdete odpovědi nejen na tyto otázky na webináři Moderní trendy vzdělávání nejen dospělých II.

Novinky z odborného vzdělávání v Evropě

23. 2. 2021 – Výběr nejzajímavějších novinek z odborného vzdělávání pro vás připravuje a překládá evropská informační síť o odborném vzdělávání ReferNet. Najdete tu vybrané a tematicky tříděné zprávy a články z evropských zemí zapojených do sítě ReferNet, anotace publikací a informace o platformách Evropského střediska pro rozvoj odborného vzdělávání (Cedefop).

Zapojme všechny – podcast Jak nově na pedagogickou intervenci

28. 1. 2021 – Mnozí ředitelé a učitelé v těchto dnech řeší, jaké změny v realizaci pedagogických intervencí ve své škole od 1. února nastaví.

Zapojme všechny – podcast o životě se sluchovým postižením a dopady dětské mozkové obrny

18. 2. 2021 – V novém podcastu hovoří moderátorka Marta Kozdas se speciálním pedagogem a básníkem Honzou o životě s handicapem.

Zapojme všechny – podcast Škola jako nástroj integrace cizinců

8. 2. 2021 – Podcast přináší inspiraci z britského Leicesteru i tipy, jak do výuky v českých školách zapojit také děti, které mají v češtině vážné mezery.

Druhý celostátní ročník soutěže Učme chemii atraktivně!

17. 2. 2021 – Spolu se Svazem chemického průmyslu ČR zveme učitele chemie k účasti ve druhém celostátním ročníku soutěže „Učme chemii atraktivně!“. Každý z vás dělá něco lépe než ostatní. Přihlaste se a sdílejte s ostatními vyzkoušené metody a postupy ve výuce.

Pozvánka na 8. minikonferenci odborného panelu digitální gramotnosti

21. 1. 2021 – Srdečně zveme všechny kolegy a další zájemce na minikonferenci odborného panelu digitální gramotnosti s podtitulem Inovace výuky s využitím digitálních technologií napříč obory.

Inspirace pro rozvoj čtenářské gramotnosti ve výuce oborů SOV

25. 1. 2021 – Webinář projektu P-KAP se koná 12. února a je určený zejména ředitelům a pedagogům středních škol nabízejících nematuritní vzdělávací obory.

Pozvánka na odborný panel projektu APIV A

3. 2. 2021 − Srdečně zveme všechny kolegy a další zájemce na odborný panel k tématu Příprava programů DVPP pro oblast společného vzdělávání – vzdělávací program Aplikovaná behaviorální analýza.

Budoucnost NQF – sjednocení a komplexní přístup ke kvalifikacím

8. 2. 2021 – Smyslem národních rámců kvalifikací je sbližovat evropské vzdělávací systémy a usnadnit k nim cestu uživatelům. Proto evropské země usilují o sjednocení podoby a struktury svých rámců.

Investice do učení dospělých by měly být pro vlády prioritou

4. 2. 2021 – V novém šetření Cedefopu se uvádí, že se minimálně dvě třetiny dospělých v každém členském státu Evropské unie shodují na tom, že investování do učení dospělých by mělo být pro jejich vládu prioritou.

Jak nově učit informatiku? Podporu a inspiraci naleznou učitelé na novém webu.

2. 2. 2021 – Ministerstvo školství představilo zásadní změny ve výuce informatiky na základních školách. Školy se nově budou muset věnovat informatickému myšlení. Jak na to, bude pedagogům radit Národní pedagogický institut České republiky, mimo jiné i skrze nové webové stránky revize.edu.cz.