Aktuality

Aktuality

Dopravní výchova a ochrana člověka za mimořádných událostí

3. 12. 2020 – Nepřehlédněte odkazy na digitální hry, videa a metodické podklady pro problematiku dopravní výchovy a ochrany člověka za mimořádných událostí, které mohou pomáhat při rozvoji digitální gramotnosti žáků základních škol a pomáhat učitelům při přípravě výuky.

Pandemie Covid-19 a rozvoj zdravotní gramotnosti v digitální době

1. 12. 2020 – Představujeme Vám vybrané metodicko-didaktické materiály, které jsou využívány při profesní přípravě pedagogů Výchovy ke zdraví na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a velmi efektivně mohou být využity při kontaktní i nekontaktní výuce učiteli z pedagogické praxe.

Faktory ovlivňující distanční výuku - schéma

Sledované faktory ovlivňující distanční výuku - schéma

Nová vzdělávací nabídka středních a vyšších odborných škol pro rok 2021/2022

22. 10. 2020 – Národní pedagogický institut České republiky jako každoročně aktualizoval vzdělávací nabídku všech středních a vyšších odborných škol pro rok 2021/2022 v České republice. Najdete ji na webových stránkách Infoabsolvent.

Projekt Zapojmevšechny.cz se umístil jako třetí v soutěži EDUína

30. 11. 2020 – V reakci na jarní výpadek více než 10 tisíců dětí ze vzdělávání rozjel Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR) a organizace Člověk v tísni ve spolupráci s vysokými školami aktivitu doučování. Ta se umístila jako třetí v soutěži EDUína.

Kariérové poradenství a aktuální problémy dneška

9. 11. 2020 – Rok 2020 přinesl neočekávané změny do všech sfér života, pracovní trh nevyjímaje. Máme přehodnotit představy o perspektivním uplatnění? Jak se orientovat v neznámé situaci a úspěšně čelit změně na trhu práce? Významná témata pro školní kariérové poradenství představí ve čtvrtek 19. listopadu webinář projektu P-KAP Národního pedagogického institutu ČR.

Společenství praxe matematiky a informatiky

26. 10. 2020 – Přidejte se 4. listopadu ve 14.00 hod. k nám na on-line setkání Společenství praxe vzdělávacích oblastí Matematiky a Informatiky, které připravil tým garantů projektu Podpora práce učitelů (PPUČ) Národního pedagogického institutu České republiky společně se zástupci ZŠ Strossmayerovo nám. 4 a lektorkou Jitkou Rambouskovou.

NPI ČR se zapojuje do Evropského týdne odborných dovedností

9. 11. 2020 – Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR) se v týdnu od 9. do 13. listopadu 2020 účastní významné akce, Evropského týdne odborných dovedností, jejímž cílem je zvýšit povědomí a vůbec atraktivitu odborného vzdělávání. NPI ČR se do události, kterou iniciovala Evropská komise, zapojuje coby partner pořádající mj. webináře nebo internetové kam...

Talnet otevírá online kurz přežití nucené izolace

10. 11. 2020 – Ultimejt gauč survajvl neboli kurz přežití nucené domácí izolace je název nového online kurzu, který otevírá program Talnet realizovaný Národním pedagogickým institutem České republiky.

Práce s žáky s psychickými problémy – sledujte webinář projektu P-KAP

12. 11. 2020 – Mapování stavu společného vzdělávání na SŠ a VOŠ ukazuje, že mezi žáky se speciálními vzdělávacími potřebami přibývá těch, kteří mají nejrůznější psychické problémy. Jak podpořit učitele, již s nim pracují? Málo frekventované téma otevírá webinář, který proběhne 23. listopadu 2020.

Distanční výuka jako příležitost: MŠMT a Google zvou na zajímavou akci

16. 11. 2020 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zve na zajímavou akci, která se týká distanční výuky. Zúčastní se ministr školství Robert Plaga a také Taťána le Moigne, ředitelka Google pro CZ, SK, RO a HU. Akce se bude konat 19. listopadu 2020 od 9:30 do 11:30. Více informací včetně odkazu na stream naleznete ve zprávě.

První ročník #DigiEduHackCZ je za námi!

26. 11. 2020 – DigiKoalice společně s Czechitas uspořádali 12.-13. listopadu 2020 českou verzi celosvětového hackathonu, zaměřeného na řešení nejnáročnějších výzev digitálního vzdělávání – DigiEduHack. Letos jsme řešili výzvu pojmenovanou „Sdílení dobré praxe a inspirace pro zlepšování vzdělávání“.