Webinář k možnostem systematické péče o wellbeing žáků i pedagogů středních škol

Webinář „Jak pečovat o wellbeing pedagogů a žáků a nastolit ve škole atmosféru důvěry“ pořádá 21. září od 13 hodin projekt Podpora krajského akčního plánování NPI.

Stres a chybějící pocit bezpečného prostředí ve škole negativně ovlivňuje proces učení žáků. Horší studijní výsledky jsou rovněž zaznamenávány ve třídách, kde učí stresovaní a frustrovaní pedagogové (nemluvě o riziku jejich fluktuace či syndromu vyhoření). Webinář nabídne konkrétní kroky, jak cíleně a dlouhodobě podpořit wellbeing na středních školách, stranou nezůstane ani téma digitálního wellbeingu, které při současných možnostech využívání digitálních technologií při online i prezenční výuce nabývá na aktuálnosti.

Podrobnosti o akci a registrace

Další aktuality

Mikrocertifikáty: je třeba systém i rozvoj jednotlivce

Česko má rok na přípravu plánu pro zavedení mikrocertifikátů. Ty umožní prokazovat se dovednostmi získanými prostřednictvím kratších úseků učení. V popředí zájmu by měl zůstat přínos mikrocertifikátů pro uživatele, naznačuje diskuze.

Číst více

Jak dostat skutečné dobrodružství do výchovy mladé generace

Zástupci Národního pedagogického institutu ČR hovořili na konferenci v Senátu Parlamentu ČR o významu a pozitivním vlivu neformálního vzdělávání.

Číst více

Co nás čeká v budoucnu na trhu práce?

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Na pracovním trhu stále chybí 300 tisíc lidí. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze.

Číst více

EU doporučila individuální vzdělávací účty a mikrocertifikáty

Rada EU přijala 16. června doporučení o individuálních vzdělávacích účtech a doporučení o mikrocertifikátech.

Číst více

Spolupráce se školami se firmám vyplatí

Přilákat do svého týmu nové lidi, obzvlášť ty aktivní, je dnes snem personalistů. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je spolupráce se středními, vyššími odbornými nebo vysokými školami. Efekt spolupráce je vidět spíše z dlouhodobého hlediska, ale firmám se vyplatí.

Číst více