Mezinárodní soutěž Regeneron ISEF začíná

Soutěž Regeneron International Science and Engineering Fair (ISEF) je organizována společností Society for Science and Public za významné podpory společnosti Regeneron.

Regeneron ISEF je nepochybně nejprestižnější celosvětovou soutěží vědeckých projektů žáků do 20 let. Letos bylo vyhlášeno 21 oborů od přírodovědných přes technické po humanitní. Letošní ročník se koná v Atlantě ve státu Georgia od 7.–13. května ve dvou variantách. Část studentů se účastní virtuálně a část prezenční formou.

Barvy České republiky budou hájit tři studenti, kteří soutěží virtuálně v oborech fyzika a chemie. V oboru fyzika nás reprezentuje Petr Kahan z Gymnázia Dr. Antona Randy z Jablonce n. Nisou s prací „Příprava a charakterizace spinově polarizovaných hrotů pro tunelovací mikroskopii“, v oboru chemie máme dva zástupce, Veroniku Martinkovou z Gymnázia Fr. Palackého z Valašského Meziříčí s prací „Přesmyky methansulfonátů N-aryl hydroxamových kyselin“, a Pavla Karáska z Gymnázia tř. Kpt. Jaroše v Brně, který soutěží s prací „Cílené strukturování křemenných povrchů-silný nástroj naznačující nové možnosti existujících separačních metod“.

Konkurence v jednotlivých oborech je vysoká, v každém z oborů je prezentováno cca 80 projektů. Našim studentům přejeme hodně úspěchů při obhajobách projektů.

Soutěžní práce studentů, kteří nás budou v Americe reprezentovat:

Pavel Karásek

Petr Kahan

Veronika Martinková

Další aktuality

Brněnský gymnazista uspěl v prestižní soutěži mladých vědců

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno získal druhou hlavní cenu v soutěži mladých vědců Regeneron ISEF v Atlantě.

Číst více

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou v červnu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více