Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Umění a kultura ve škole: máme možnost volby?

Rádi bychom Vás pozvali k další diskusi o tématu Umění a kultura ve škole. Uskuteční se online v pondělí 29. listopadu. 

Setkání je koncipováno jako neformální „kulatý stůl“, kde bychom si rádi povídali o těchto otázkách:

  • Jak přesná je naše představa o tom, co se děti v uměleckých předmětech mají naučit a čemu by se nejraději samy věnovaly? Měla by mít škola v budoucnosti možnost volby mezi uměleckými předměty? A proč?  
  • Máme nadále setrvávat v dělení uměleckých oborů na povinné a doplňující, tj. "důležité" a "méně důležité"? Lze hledat cesty, jak to překonat?  
  • Jaká je tedy naše představa o tom, kam by se mělo vyvíjet kurikulum oblasti U a K?  

Mezi diskutujícími bude doc. Mgr. Radek Marušák (DAMU), prof. PhDr. Silva Macková (JAMU), Eva Blažíčková (Duncan Centre, Duncan Institut), Zuzana Demlová (platforma uMĚNÍM) a další.

Setkání se bude konat v pondělí 29. 11. 2021 online 17:00–18:30 na platformě MS Teams. 

Chcete-li se diskuse zúčastnit, prosíme, vyplňte stručný formulář: https://forms.gle/9tRL58nqKaXEQkvH9  

Na základě přijaté přihlášky Vám v pondělí 29. 11. dopoledne zašleme odkaz do virtuálního prostoru platformy Teams, na které celá akce proběhne. Účast je zdrama, z diskuse bude pořízen záznam. 

Diskuse navazuje na panelovou diskusi Umění a kultura ve škole: úvahy o vzdělávacích oborech, která se konala 27. 5. 2021. Program: https://www.nipos.cz/umeni-a-kultura-ve-skole/, záznam: https://www.youtube.com/watch?v=JT-9Kxwe5VI&t=2s

Další aktuality

Rok 2023 se stal Evropským rokem dovedností

Evropská komise vyhlásila období od května 2023 do května 2024 za Evropský rok dovedností s cílem pomoci řešit nedostatek dovedností a kvalifikací na trhu práce.

Číst více

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více