Jak podporovat začleňování žáků do kolektivu

V rámci tematické oblasti podpora inkluze připravil projekt P-KAP webinář k začleňování různorodých žáků do třídního a školního kolektivu.

Webinář se bude konat 15. listopadu od 14 hodin. Nabídne odpovědi na otázky, co může pro své žáky udělat učitel a jak může škola pomoci pedagogům, aby měli na tuto náročnou oblast své profese dostatečnou kapacitu

Akce je určená především pro vedení škol, pracovníky školních poradenských pracovišť a středoškolské pedagogy. Získají zde potřebné odborné informace a podporu, inspirativní a funkční ověřené příklady z praxe i diskusi s odborníky.

Program

Registrace

Další aktuality

Mikrocertifikáty: je třeba systém i rozvoj jednotlivce

Česko má rok na přípravu plánu pro zavedení mikrocertifikátů. Ty umožní prokazovat se dovednostmi získanými prostřednictvím kratších úseků učení. V popředí zájmu by měl zůstat přínos mikrocertifikátů pro uživatele, naznačuje diskuze.

Číst více

Jak dostat skutečné dobrodružství do výchovy mladé generace

Zástupci Národního pedagogického institutu ČR hovořili na konferenci v Senátu Parlamentu ČR o významu a pozitivním vlivu neformálního vzdělávání.

Číst více

Co nás čeká v budoucnu na trhu práce?

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Na pracovním trhu stále chybí 300 tisíc lidí. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze.

Číst více

EU doporučila individuální vzdělávací účty a mikrocertifikáty

Rada EU přijala 16. června doporučení o individuálních vzdělávacích účtech a doporučení o mikrocertifikátech.

Číst více

Spolupráce se školami se firmám vyplatí

Přilákat do svého týmu nové lidi, obzvlášť ty aktivní, je dnes snem personalistů. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je spolupráce se středními, vyššími odbornými nebo vysokými školami. Efekt spolupráce je vidět spíše z dlouhodobého hlediska, ale firmám se vyplatí.

Číst více