Školní kariérový poradce a koordinátor spolupráce školy se zaměstnavateli musí spolupracovat

Webinář projektu P-KAP bude věnován spolupráci zaměstnanců školy, kteří mají na starost kariérové poradenství a koordinaci kontaktů a aktivit školy se zaměstnavateli.

Webinář Kariérový poradce a koordinátor spolupráce školy se zaměstnavateli jako pozice v ŠAP představí výhody, které škole a jejím žákům přináší nejen zavedení zmíněných pozic, ale též úzká kooperace kariérového poradce s koordinátorem spolupráce.
Na středních školách vzrůstá význam kariérového poradenství a přibývá škol, které tuto pozici zřizují. K poměrně nové pozici patří i koordinátor spolupráce se zaměstnavateli, jíž využívají zejména odborné školy s větším počtem firemních partnerů a širší paletou aktivit, které společně s nimi realizují. A mnohé školy ve svých strategických úvahách k těmto cílům směřují – školní akční plán je právě ten typ dokumentu, v němž můžete v kratším časovém horizontu naplánovat změnu, promyslet a rozepsat jednotlivé kroky, které vás k ní dovedou. Webinář nabídne praktické zkušenosti tří škol různého zaměření, které už mají nastavené procesy a vlastní zkušenosti se spoluprací školního kariérového poradce a koordinátora spolupráce s firmami.

Webinář projektu P-KAP se koná 30. září od 14 hodin.

Podrobnosti, program a registrace

Další aktuality

Brněnský gymnazista uspěl v prestižní soutěži mladých vědců

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno získal druhou hlavní cenu v soutěži mladých vědců Regeneron ISEF v Atlantě.

Číst více

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou v červnu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více