Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Jaké je povědomí o Národní soustavě kvalifikací u škol, Úřadu práce a zaměstnavatelů

V rámci projektu UpSkilling proběhlo v letech 2021 a 2023 rozsáhlé dvoukolové šetření o zjišťování povědomí a využívání Národní soustavy kvalifikací v oblasti dalšího vzdělávání u vybraných cílových skupin.

Šetření realizovala externí společnost Moore Advisory CZ, která získala zpětnou vazbu od 998 středních a vyšších odborných škol, 1455 zaměstnavatelů z různých odvětví celé ČR (z toho 419 s více než 100 zaměstnanci) a 233 pracovníků z 85 poboček Úřadu práce ČR z oblasti rekvalifikací a poradenství.

Šetření se primárně zaměřovalo na zjištění úrovně povědomí u jednotlivých cílových skupin ve všech krajích ČR. Míra povědomí byla různá v jednotlivých krajích, ale také mezi cílovými skupinami. Nejvyšší míra povědomí o Národní soustavě kvalifikací byla u pracovníků Úřadu práce ČR (98 %). Dále pak u škol (75 %) a nakonec u zaměstnavatelů (26 %). Všechny tyto skupiny hrají důležitou roli v systému dalšího vzdělávání.

Aktivity projektu mezi jednotlivými koly šetření byly zaměřené mimo jiné na zvýšení povědomí, resp. znalostí u zmiňovaných skupin. Mezi nejvýznamnější patřily dvě vlny workshopů v jednotlivých krajích, kterých se zúčastnilo celkem 1153 osob. Druhé kolo šetření měřilo mimo jiné dopad těchto aktivit na stejném vzorku respondentů.


Chcete se dozvědět více informací o šetření a výsledcích ve vašem kraji?

Navštivte stránky projektu UpSkilling, kde najdete manažerská shrnutí a závěrečné zprávy z obou kol šetření.


Mapa úrovně povědomí o NSK u škol v 1. kole šetření

upskilling setreni


OPZ

Další aktuality

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více

Živě: Informatika a digitální kompetence – první zkušenosti na gymnáziu

Nejpozději od 1. září 2025 musí gymnázia zavést nový předmět informatika a začlenit do všech předmětů rozvoj digitálních kompetencí. Jak na to? O tom se budeme bavit se zástupci gymnázií, která už mají s přípravami a výukou první zkušenosti.

Číst více