V souvislosti s velkým zájmem o zkoušku z češtiny pro trvalý pobyt byla vytvořena online registrace, která od 2. ledna 2024 nahradí dosavadní systém přihlašování na zkoušku.

Opatření je zavedeno k zamezení korupčního jednání ze strany zprostředkovatelů a ke snadnější možnosti registrace na zkoušku.

Registraci naleznete na portálu Čeština pro trvalý pobyt.

 

Nejčastější dotazy

Co mám udělat, abych se zaregistroval na zkoušku?

Na webové stránce vyplňte formulář. Jeho vyplněním budete zařazeni do online registrace. Všichni, kdo se zaregistrují, získají termín zkoušky v pořadí, ve kterém se zaregistrovali. Tento formulář nahrazuje předcházející online přihlášku, pomocí které jste se přihlašovali na konkrétní školu a termín.

Budu si moci vybrat školu?

Ano, konkrétní školu můžete zaškrtnout. Můžete si zvolit i několik škol, kam chcete jít na zkoušku, pak vám bude vytvořena přihláška pouze na zvolené školy. Pokud nezaškrtnete školu, není pro vás důležité, kde budete dělat zkoušku, bude vám vytvořena přihláška na kterékoli škole, kde se uvolní místo.

Jak se dozvím, že jsem byl do systému zaregistrován?

Na e-mailovou adresu dostanete potvrzení s přístupovými hesly tak, abyste mohl sledovat stav vaší registrace na zkoušku.

Jak se dozvím, že mi byl přidělen termín?

Po vytvoření přihlášky vám pošleme e-mail a SMS. Stav své registrace můžete sledovat. To znamená, že po zadání ověřovacího kódu nebo čísla pasu se můžete podívat, kolik osob před vámi čeká na zkoušku nebo zda již máte online přihlášku. Toto vám dovolí se v klidu připravit na zkoušku.

Budu se moci přihlásit do systému 2x pro případ, že bych zkoušku neudělal?

Ne, není možné se do systému přihlásit 2x. Pokud se zaregistrujete podruhé, bude druhá online registrace automaticky smazána. V případě, že zkoušku neuděláte, můžete se registrovat znovu.

Budu moci přidělený termín zkoušky změnit?

V závažných případech, jako je např. služební cesta, budete moci požádat školu o změnu termínu konání zkoušky.


Webové stránky Čeština pro trvalý pobyt

Další aktuality

19. červen 2024

Zveme vás na šestý ročník soutěže Učme chemii atraktivně

Pokud jste učitelé chemie a máte zajímavý projekt, se kterým byste chtěli seznámit veřejnost, neváhejte se přihlásit a soutěžit o zajímavé odměny.

Číst více

13. červen 2024

Bulharsko: novelizace zákona modernizuje odborné vzdělávání

Novelizace zákona o odborném vzdělávání a přípravě v Bulharsku představuje završení dvouletých diskusí zainteresovaných stran. Jaké zásadní změny přináší nová legislativa?

Číst více

03. červen 2024

Pojďte s námi bilancovat na festivalovém setkání Evropa jako education village

Festival se uskuteční 24. června na brněnském hradě Špilberk. Zveme všechny, kterým záleží na zlepšování kvality vzdělávání a věří, že všechno začíná setkáním.

Číst více

07. květen 2024

Spolupráce na podpoře škol: Kulatý stůl o roli průvodců ve školách

Kulatý stůl, který se konal 30. 4. 2024, otevřel diskuzi klíčových organizací působících ve vzdělávání o možné spolupráci při činnosti průvodců, jejichž hlavní rolí bude podpora škol spojená se zaváděním revidovaného RVP ZV.

Číst více

25. duben 2024

Zveme vás na mezinárodní konferenci pro budoucnost neformálního a formálního vzdělávání

Nenechte si ujít mezinárodní konferenci v Plzni o vzdělávání, které baví žáky. Hlavními tématy budou generace Z, její silné stránky a potřeby, mindset a motivace žáků a učitelů, wellbeing a práce s nadanými v rámci heterogenního kolektivu.

Číst více