Pojeďte učit vědu do Malého Tibetu

Cílem České vědy do Tibetu je dostavba školní budovy a zahájení výuky fyziky, chemie, biologie a IT ve Spring Dales Public School v Malém Tibetu. Jsou potřeba čeští vědci nebo učitelé, kteří školu pojedou slavnostně otevřít a realizovat první výuku věd.

Neziskovka Brontosauři v Himálajích dokončí v létě 2022 novou školní budovu se specializovanými třídami v Malém Tibetu. Na přelomu července a srpna otevře skupina českých vědců a učitelů školní budovu a následně bude realizovat 14denní výuku zaměřenou na fyziku, chemii, biologii a IT.

Více informací

Obsah výuky záleží zcela na českém dobrovolníkovi, stačí formou projektové výuky popularizovat jakékoliv téma – například programování robotů, science show nebo princip vodní turbíny. Dobrovolnické působení je otevřeno všem pro nadšení pro vědu, tj. není potřeba obsáhlá pedagogická průprava. Na třítýdenní cestu se tedy mohou vypravit studenti, zkušení pedagogové, kutilové nebo i rodiny s dětmi. Důležité je podat přihlášku do konce ledna 2022. 

Brontosauři v Himálajích – dobrovolnictví

Brontosauři v Himálajích vyhlásili dokončení školní laboratoře již na léto 2020. V lednu byla realizována velmi úspěšná kampaň s facebookovým dosahem 1,5 milionu lidí (bez placené propagace), která následně získala nespočet ocenění včetně světově nejprestižnějšího ocenění v marketingu a reklamě D&AD, konkrétně Wood pencil. Připravená skupina vědců a učitelů se ale kvůli koronavirové pandemii do Malého Tibetu nemohla vydat. Protiepidemická opatření znemožnila také dostavbu školní laboratoře. Přes opakované úsilí se v posledních dvou letech podařilo realizovat pouze část dostavby.

Brontosauři v Himálajích shání také pracovníka s pedagogickou praxí, který by mohl v září odjet do školy na dva měsíce předávat tamním učitelům své zkušenosti.

Více informací


Brontosauři v Himálajích podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu. Na investice získali 14 mil. Kč včetně darů od dalajlamy.

Další aktuality

Britská inspirace: Jak začlenit nově příchozí žáky do vzdělávání

Představujeme vám 10dílný seriál, který připravili redaktoři webu Zapojmevšechny.cz na základě anglické Národní strategie podpory začleňování nově příchozích žáků do školní výuky.

Číst více

Pozvánka: Jak motivovat dospělé ke vzdělávání v Jihočeském kraji

Co udělat pro to, aby se dospělí více účastnili dalšího vzdělávání a celoživotního učení? Přijďte se inspirovat a diskutovat 13. října do Českých Budějovic.

Číst více

Jak na digitální kompetence na základní škole? Sledujte živou debatu u kulatého stolu

Co si představit pod pojmem digitální kompetence? Jak je implementovat do výuky? Jaký přínos mají digitální kompetence pro žáky? Sledujte debatu s učiteli, kteří se s vámi podělí o vlastní zkušenosti. 

Číst více

Proběhla první letní škola propojování formálního a neformálního vzdělávání

V Chaloupkách se letos v srpnu sešlo 22 učitelek a učitelů ze základních i středních škol, kteří pilotovali třídenní program se zájmem načerpat inspiraci pro svou práci.

Číst více

Španělsko: revoluce v odborném vzdělávání a přípravě

Španělsko se stalo průkopníkem nového modelu odborného vzdělávání a přípravy.

Číst více