Pojeďte učit vědu do Malého Tibetu

Cílem České vědy do Tibetu je dostavba školní budovy a zahájení výuky fyziky, chemie, biologie a IT ve Spring Dales Public School v Malém Tibetu. Jsou potřeba čeští vědci nebo učitelé, kteří školu pojedou slavnostně otevřít a realizovat první výuku věd.

Neziskovka Brontosauři v Himálajích dokončí v létě 2022 novou školní budovu se specializovanými třídami v Malém Tibetu. Na přelomu července a srpna otevře skupina českých vědců a učitelů školní budovu a následně bude realizovat 14denní výuku zaměřenou na fyziku, chemii, biologii a IT.

Více informací

Obsah výuky záleží zcela na českém dobrovolníkovi, stačí formou projektové výuky popularizovat jakékoliv téma – například programování robotů, science show nebo princip vodní turbíny. Dobrovolnické působení je otevřeno všem pro nadšení pro vědu, tj. není potřeba obsáhlá pedagogická průprava. Na třítýdenní cestu se tedy mohou vypravit studenti, zkušení pedagogové, kutilové nebo i rodiny s dětmi. Důležité je podat přihlášku do konce ledna 2022. 

Brontosauři v Himálajích – dobrovolnictví

Brontosauři v Himálajích vyhlásili dokončení školní laboratoře již na léto 2020. V lednu byla realizována velmi úspěšná kampaň s facebookovým dosahem 1,5 milionu lidí (bez placené propagace), která následně získala nespočet ocenění včetně světově nejprestižnějšího ocenění v marketingu a reklamě D&AD, konkrétně Wood pencil. Připravená skupina vědců a učitelů se ale kvůli koronavirové pandemii do Malého Tibetu nemohla vydat. Protiepidemická opatření znemožnila také dostavbu školní laboratoře. Přes opakované úsilí se v posledních dvou letech podařilo realizovat pouze část dostavby.

Brontosauři v Himálajích shání také pracovníka s pedagogickou praxí, který by mohl v září odjet do školy na dva měsíce předávat tamním učitelům své zkušenosti.

Více informací


Brontosauři v Himálajích podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu. Na investice získali 14 mil. Kč včetně darů od dalajlamy.

Další aktuality

Brněnský gymnazista uspěl v prestižní soutěži mladých vědců

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno získal druhou hlavní cenu v soutěži mladých vědců Regeneron ISEF v Atlantě.

Číst více

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou v červnu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více