Zajímá vás budoucnost výuky jazyků na SŠ? Přihlaste se na odborný panel projektu P-KAP

Jak se projevilo šest let akčního plánování v krajích, SŠ a VOŠ na rozvoji výuky cizích jazyků? A jak můžeme získané zkušenosti zúročit v budoucím jazykovém vzdělávání?

To jsou základní otázky odborného panelu, který pořádá projekt Podpora krajského akčního plánování ve spolupráci s projektem Europass 5. října v pražském Harfa Office Parku. Součástí panelu bude panelová diskuse k budoucnosti rozvoje výuky jazyků s představiteli Cermatu, koordinace a řízení kurikul NPI či Domu zahraniční spolupráce. Závěrečný workshop se zaměří na způsoby, jak motivovat školy i učitele ke zlepšení středoškolského jazykového vzdělávání. Podrobnosti a odkaz na registraci najdete na stránce odborného panelu projektu P-KAP.

Kapacita sálu je omezená – jsou-li jazyky vaše téma, neváhejte a přihlaste se. (Odborný panel je vhodný pro vedení škol, předsedy předmětových komisí cizích jazyků i pedagogy). Těší se na vás Jitka Kunčarová, garantka rozvoje cizích jazyků, a projektový tým.

Další aktuality

Mikrocertifikáty: je třeba systém i rozvoj jednotlivce

Česko má rok na přípravu plánu pro zavedení mikrocertifikátů. Ty umožní prokazovat se dovednostmi získanými prostřednictvím kratších úseků učení. V popředí zájmu by měl zůstat přínos mikrocertifikátů pro uživatele, naznačuje diskuze.

Číst více

Jak dostat skutečné dobrodružství do výchovy mladé generace

Zástupci Národního pedagogického institutu ČR hovořili na konferenci v Senátu Parlamentu ČR o významu a pozitivním vlivu neformálního vzdělávání.

Číst více

Co nás čeká v budoucnu na trhu práce?

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Na pracovním trhu stále chybí 300 tisíc lidí. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze.

Číst více

EU doporučila individuální vzdělávací účty a mikrocertifikáty

Rada EU přijala 16. června doporučení o individuálních vzdělávacích účtech a doporučení o mikrocertifikátech.

Číst více

Spolupráce se školami se firmám vyplatí

Přilákat do svého týmu nové lidi, obzvlášť ty aktivní, je dnes snem personalistů. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je spolupráce se středními, vyššími odbornými nebo vysokými školami. Efekt spolupráce je vidět spíše z dlouhodobého hlediska, ale firmám se vyplatí.

Číst více