Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Zapojte se do šetření o mikrocertifikátech pro uplatnění na trhu práce

Cedefop vyzývá zaměstnance, zaměstnavatele, studující a nezaměstnané k vyjádření jejich názoru na přidanou hodnotu mikrocertifikátů v rámci šetření, které potrvá do 15. ledna 2023.

Dotazník mikrocertifikáty

Evropské středisko pro rozvoj odborného vzdělávání (Cedefop) zve zaměstnance, zaměstnavatele, studující (mládež i dospělé) a nezaměstnané osoby, aby se zúčastnili šetření o přidané hodnotě mikrocertifikátů.

Mikrocertifikát je doklad o výsledcích učení, které si člověk osvojil krátkou studijní zkušeností. Výsledky učení jsou hodnoceny na základě transparentních a jasně definovaných kritérií. Studijní zkušenosti vedoucí k mikrocertifikátům mají učícímu se člověku poskytnout konkrétní znalosti, dovednosti a kompetence, které reagují na společenské, osobní a kulturní potřeby nebo potřeby trhu práce. Vlastníkem mikrocertifikátů je učící se jedinec, který je může sdílet dalším subjektům. Mikrocertifikáty mohou existovat samostatně nebo se seskupovat do větších celků. Stojí na zajišťování kvality podle standardů dohodnutých v příslušném odvětví nebo oblasti činnosti.

Úloha mikrocertifikátů při usnadňování učení pro účely zaměstnání je téma významné studie zpracovávané Cedefopem. Jejím cílem je přispět k lepšímu pochopení role, kterou hrají mikrocertifikáty při podpoře vzdělávání, odborné přípravy a učení souvisejícího s trhem práce a se zaměstnáním. Projekt nabídne nové poznatky o vlastnostech mikrocertifikátů, jejich přidané hodnotě pro učící se jednotlivce a zaměstnance i o jejich dopadu na stávající kvalifikace a systémy uznávání.

Hlavním zaměřením studie je porozumění významu mikrocertifikátů pro učícího se jedince a podmínkám, které je třeba splnit, aby mikrocertifikáty podpořily učící se na jejich kariérní cestě životem a napříč různými oblastmi vzdělávání a zaměstnání. Velmi důležité je zachytit názor jednotlivých držitelů mikrocertifikátů, jakož i účastníků vzdělávání a osob na trhu práce.

Za tímto účelem probíhají čtyři šetření (zaměřená na různé cílové skupiny). Respondenti jsou vyzváni k vyplnění krátkého dotazníku, v němž zaznamenají své zkušenosti a vnímání role mikrocertifikátů při podpoře celoživotního učení.

Využijte této příležitosti a sdělte Cedefopu svůj názor. Dotazníky jsou k dispozici pod těmito odkazy (v angličtině):

Šetření bude probíhat do 15. ledna 2023. Chcete-li získat více informací k obsahu, obraťte se na experty Cedefopu:

  • Anastasia Pouliou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Iraklis Pliakis: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Chcete vědět, co vás v budoucnu čeká na trhu práce a jaké dovednosti budou v budoucnu potřeba? Zajímá vás budoucnost odborného vzdělávání a možné scénáře jeho vývoje?

Přihlaste se k odběru newsletteru a už vám žádná novinka neunikne. Přečtěte si již vydané novinky z Evropy a prozkoumejte, čím se zabýváme v projektu ReferNet Česká republika

Další aktuality

Rok 2023 se stal Evropským rokem dovedností

Evropská komise vyhlásila období od května 2023 do května 2024 za Evropský rok dovedností s cílem pomoci řešit nedostatek dovedností a kvalifikací na trhu práce.

Číst více

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více