Ucelené informace pro rozhodování o vzdělávací dráze naleznete na jednom místě

Na webu Infoabsolvent naleznete novou vzdělávací nabídku všech středních a vyšších odborných škol v České republice.

Web Infoabsolvent nabízí kompletní a aktualizované informace o středních a vyšších odborných školách ve všech kategoriích vzdělání v České republice, a to snadno na jednom místě. Kromě oborů a počtů žáků, které budou školy přijímat, zde naleznete i aktuální dny otevřených dveří a další informace o školách.

Díky propracovaným možnostem filtrování vzdělávací nabídky mohou zájemci vyhledávat podle oboru, povolání nebo konkrétních škol. Rozšířené vyhledávání současně nabízí možnosti filtrování na základě formy studia, vybraného regionu, zřizovatele škol, ale i zdravotního postižení. Pomůže tak klientovi najít školu přesně na míru jeho potřebám, v čemž je tento nástroj unikátní.

Vyhledávání na webu je velmi jednoduché a návodné, proto se s ním dá pracovat individuálně i skupinově. Navíc jsou informace o vzdělávací nabídce doplněny analýzami spokojenosti absolventů s vybraným oborem, ve kterých samotní absolventi hodnotí úroveň vzdělání a vybavenosti pro vstup na trh práce. Na to navazují další studie, jako jsou shoda vzdělání a zaměstnání, předčasné odchody ze vzdělávání nebo nezaměstnanost absolventů oborů. Klient tak může udělat informovanou volbu a mít přehled o tom, jaké možnosti se mu po vystudování určitého oboru otevřou na trhu práce.

Infoabsolvent může být nápomocný nejen při hledání té „pravé“ školy, ale i při rozhodování, jakým směrem se vzdělávat – a to prostřednictvím Profitestu, který je na webu zdarma a zprostředkovává základní karierové poradenství přímo z prostředí vašeho domova. Mimo informace týkající se vzdělávání a vzdělávací nabídky zde najdeme různé rady a tipy, jak pro klienty na základní nebo střední škole, tak pro dospělé nebo i kariérové poradce. „Jedná se o všestranný nástroj, který může ulehčit rozhodování všem zájemců o vzdělávání, protože výběr správného oboru je půlka cesty k úspěšnému absolvování studia“.


 Další informace naleznete na webu Infoabsolvent.

Další aktuality

Chystáme se na jazyky

Zveme vás na webinář k jazykové propedeutice, který je určený především učitelům a učitelkám v MŠ a na 1. stupni ZŠ. Zajímavé informace a inspirace mohou přinést také pedagogům speciálních škol a všem dalším zájemcům.

Číst více

DIGI roadshow pro ředitele škol na všech krajských pracovištích NPI ČR už 6. 12.

Zahájení výuky nové informatiky a začlenění rozvoje digitálních kompetencí napříč předměty se blíží. Jak na změny ve vaší škole? Přijďte se zeptat odborníků, inspirovat se příběhy škol, které už začaly, podělte se o své zkušenosti a názory – nezůstávejte na změny sami!

Číst více

Digitální kompetence prakticky – sledujte živě streamovanou debatu

Digitální technologie ovlivňují každý obor lidské činnosti, proto je potřebujeme postupně zapojovat do výuky všech předmětů, a zároveň rozvíjet digitální kompetence žáků. Jenže použití digitálních pomůcek v hodině automaticky neznamená rozvoj digitálních kompetencí – tak jak na to? Jak se v tom zorientovat?

Číst více

Mezinárodní konference: Patříme k sobě? Region jako „education village“

„K výchově dítěte je třeba celé vesnice“, praví africké přísloví. Vychází z faktu, že pro zdařilou výchovu je zapotřebí spolupráce rodiny, školy, spolků, obcí, firem, odborných pracovišť… zkrátka celé „vesnice“. Nezvou nás snad dramatické události posledních let k prohloubení spolupráce významných regionálních aktérů ve prospěch zkvalitnění vzdělávání a výchovy? Patříme k sobě?

Číst více

Setkání pro ředitele škol k ICT revizím

Zveme všechny ředitele škol na prezenční setkání, která se konají 6. prosince 2022 na krajských pracovištích NPI ČR.

Číst více