Ucelené informace pro rozhodování o vzdělávací dráze naleznete na jednom místě

Na webu Infoabsolvent naleznete novou vzdělávací nabídku všech středních a vyšších odborných škol v České republice.

Web Infoabsolvent nabízí kompletní a aktualizované informace o středních a vyšších odborných školách ve všech kategoriích vzdělání v České republice, a to snadno na jednom místě. Kromě oborů a počtů žáků, které budou školy přijímat, zde naleznete i aktuální dny otevřených dveří a další informace o školách.

Díky propracovaným možnostem filtrování vzdělávací nabídky mohou zájemci vyhledávat podle oboru, povolání nebo konkrétních škol. Rozšířené vyhledávání současně nabízí možnosti filtrování na základě formy studia, vybraného regionu, zřizovatele škol, ale i zdravotního postižení. Pomůže tak klientovi najít školu přesně na míru jeho potřebám, v čemž je tento nástroj unikátní.

Vyhledávání na webu je velmi jednoduché a návodné, proto se s ním dá pracovat individuálně i skupinově. Navíc jsou informace o vzdělávací nabídce doplněny analýzami spokojenosti absolventů s vybraným oborem, ve kterých samotní absolventi hodnotí úroveň vzdělání a vybavenosti pro vstup na trh práce. Na to navazují další studie, jako jsou shoda vzdělání a zaměstnání, předčasné odchody ze vzdělávání nebo nezaměstnanost absolventů oborů. Klient tak může udělat informovanou volbu a mít přehled o tom, jaké možnosti se mu po vystudování určitého oboru otevřou na trhu práce.

Infoabsolvent může být nápomocný nejen při hledání té „pravé“ školy, ale i při rozhodování, jakým směrem se vzdělávat – a to prostřednictvím Profitestu, který je na webu zdarma a zprostředkovává základní karierové poradenství přímo z prostředí vašeho domova. Mimo informace týkající se vzdělávání a vzdělávací nabídky zde najdeme různé rady a tipy, jak pro klienty na základní nebo střední škole, tak pro dospělé nebo i kariérové poradce. „Jedná se o všestranný nástroj, který může ulehčit rozhodování všem zájemců o vzdělávání, protože výběr správného oboru je půlka cesty k úspěšnému absolvování studia“.


 Další informace naleznete na webu Infoabsolvent.

Další aktuality

Brněnský gymnazista uspěl v prestižní soutěži mladých vědců

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno získal druhou hlavní cenu v soutěži mladých vědců Regeneron ISEF v Atlantě.

Číst více

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou v červnu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více