Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Vzdělávání instruktorů praktického vyučování

Nabízíme školám i zaměstnavatelům osmihodinový kurz pro lektory, kteří budou na pracovištích zaměstnavatelů připravovat instruktory na jejich práci se žáky a studenty v rámci zajišťování odborného výcviku nebo odborné praxe.

Kurz je vhodný jak pro učitele odborného výcviku, praktického vyučování, koordinátory spolupráce škol a zaměstnavatelů, tak pro interní lektory nebo personalisty.

Po absolvování kurzu, který nabízíme zdarma v prezenční i online formě, získají lektoři podklady v elektronické podobě. Podle nich mohou realizovat vzdělávání instruktorů praktického vyučování v rozsahu 40 hodin. To kromě prezenčního studia zahrnuje také samostudium, praktický nácvik a závěrečný test. Školy či firmy si ovšem mohou podklady upravit podle vlastních potřeb – například doplnit obsah související s konkrétním oborem vzdělání nebo kurz organizačně rozdělit na jednotlivé bloky.

banner na landingpage kurz


Termíny kurzů v roce 2023 budou vypsány v závislosti na zájmu veřejnosti.


Kdo se může kurzu zúčastnit?

  • učitelé odborného výcviku nebo teoretického odborného předmětu
  • zástupci firem (např. personalisté, interní školitelé)

tlacitko mam zajem o kurz


Instruktor praktického vyučování je pověřený zaměstnanec firmy, na jejímž pracovišti probíhá praktické vyučování. Vstupuje do každodenní interakce se žákem a při praktickém vyučování za ně nese odpovědnost. Instruktor pomáhá škole naplňovat školní vzdělávací program a formuje pracovní návyky a postoje žáků. Pro výkon práce instruktora není potřeba žádný kvalifikační předpoklad pedagogického charakteru. Zákon o pedagogických pracovnících totiž instruktora praktického vyučování nezmiňuje.

Vzdělávání instruktorů praktického vyučování přispívá k vyšší kvalitě praktického vyučování v reálném pracovním prostředí. Proškolený instruktor získává znalosti, které mu pomohou zorientovat se v dokumentech školy i souvisejících předpisech a získat větší jistotu při práci se žáky.


Zájemci o získání dokladu o profesní kvalifikaci NSK Instruktor praktické výuky u zaměstnavatele (kód 75-016-N) mohou složit zkoušku před autorizovanou osobou.


Zkušenosti s kurzem pro instruktory praktického vyučování


Publikace ke stažení

Instruktor 2015 – Příběhy instruktorů oceněných v projektu Pospolu


Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Inspirace

Rozhovory se zástupci škol, které pořádaly kurzy Instruktor praktického vyučování v roce 2015 na středních školách v rámci projektu Pospolu:

Související články: