Odpovědí na nejistoty je celoživotní učení. Přijďte se inspirovat osobními příběhy vzdělavatelů dospělých a jejich klientů a naberte nové zkušenosti na konferenci projektu Evropská agenda pro učení dospělých. Uvidíme se 22. listopadu v Praze.

Ilustrační obrázek

Svět se kolem nás turbulentně proměňuje. Nejistotě čelíme dnes a je jisté, že se s ní budeme potkávat i v budoucnosti. Jak se s tím vyrovnat? Zatímco do budoucnosti nevidíme, existuje způsob, jak z toho ven. Je jím celoživotní učení.

Celoživotní učení nám umožňuje zlepšit si postavení na trhu práce, ale to není všechno. Může nám pomoci lépe hospodařit s penězi, orientovat se v záplavě informací, používat technologie, porozumět občanským záležitostem nebo se lépe vyznat v sobě samém či v ostatních. Přispívá k tomu, aby dospělí lidé mohli žít spokojený život.

Učit se celý život má smysl

Přijďte na konferenci ke vzdělávání dospělých, která se uskuteční 22. listopadu v Praze.

Registrace

Program konference ke stažení

Uslyšíte vzdělavatele dospělých a jejich klienty sdílet své příběhy.

  • Jaké je to proniknout do technologií v seniorském věku? (Moudrá Sovička)
  • Jak rozvoj dovedností pomáhá lidem po výkonu trestu? (RUBIKON Centrum)

Zároveň se budete moci aktivně zapojit v rámci workshopů zaměřujících se na aktuální témata.

  • Zajímá Vás, do jaké míry představuje AI změnu pro vzdělávání dospělých? S Õppus OÜ si vyzkoušíte, jak na vzdělávací politiku či vytváření vzdělávacího obsahu s pomocí nových technologií.
  • Myslíte si, že poznáte dezinformace? Organizace NELEŽ prakticky ukáže, jak se bránit manipulaci v prostředí informací.
  • Vnímáte potřebu zvyšovat základní dovednosti (jako je čtenářská, matematická či digitální gramotnost) u zaměstnanců? Načerpejte příklady dobré praxe z německého prostředí a přijďte diskutovat na workshop Českomoravské konfederace odborových svazů.

Konferenci pořádá projekt Evropská agenda pro učení dospělých (Národní pedagogický institut ČR).


Kdy? Středa 22. 11. 2023 od 9:00 do 15:00 hodin.
Kde? Prezenčně v Praze, Hotel Olšanka (Táboritská 23/1000, Praha 3).
Jak? Přihlaste se prosím přes registrační formulář.


Zajímáte se o vzdělávání dospělých a celoživotní učení?

Další aktuality

19. červen 2024

Zveme vás na šestý ročník soutěže Učme chemii atraktivně

Pokud jste učitelé chemie a máte zajímavý projekt, se kterým byste chtěli seznámit veřejnost, neváhejte se přihlásit a soutěžit o zajímavé odměny.

Číst více

13. červen 2024

Bulharsko: novelizace zákona modernizuje odborné vzdělávání

Novelizace zákona o odborném vzdělávání a přípravě v Bulharsku představuje završení dvouletých diskusí zainteresovaných stran. Jaké zásadní změny přináší nová legislativa?

Číst více

03. červen 2024

Pojďte s námi bilancovat na festivalovém setkání Evropa jako education village

Festival se uskuteční 24. června na brněnském hradě Špilberk. Zveme všechny, kterým záleží na zlepšování kvality vzdělávání a věří, že všechno začíná setkáním.

Číst více

07. květen 2024

Spolupráce na podpoře škol: Kulatý stůl o roli průvodců ve školách

Kulatý stůl, který se konal 30. 4. 2024, otevřel diskuzi klíčových organizací působících ve vzdělávání o možné spolupráci při činnosti průvodců, jejichž hlavní rolí bude podpora škol spojená se zaváděním revidovaného RVP ZV.

Číst více

25. duben 2024

Zveme vás na mezinárodní konferenci pro budoucnost neformálního a formálního vzdělávání

Nenechte si ujít mezinárodní konferenci v Plzni o vzdělávání, které baví žáky. Hlavními tématy budou generace Z, její silné stránky a potřeby, mindset a motivace žáků a učitelů, wellbeing a práce s nadanými v rámci heterogenního kolektivu.

Číst více