Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Mezinárodní konference: Patříme k sobě? Region jako „education village“

„K výchově dítěte je třeba celé vesnice“, praví africké přísloví. Vychází z faktu, že pro zdařilou výchovu je zapotřebí spolupráce rodiny, školy, spolků, obcí, firem, odborných pracovišť… zkrátka celé „vesnice“. Nezvou nás snad dramatické události posledních let k prohloubení spolupráce významných regionálních aktérů ve prospěch zkvalitnění vzdělávání a výchovy? Patříme k sobě?

Program konference, kterým účastníky provede Martina Viktorie Kopecká a David Macek, zahájíme pozornou reflexí okolností, jimiž nás realita provokuje. To nám pomůže odpovědět si na základní otázky: „Kdo jsem?“, „Na koho navazuji?“, „Kam směřuji?“. Při řešení velkých problémů se totiž vyplácí začít otázkou, kým je a má být ten, kdo problémům čelí (Giussani). V druhém bloku nabídneme inspiraci od těch, kdo ztělesňují dobrou praxi. Jen to nejlepší na světě je totiž pro nás dost dobré, říkával Tomáš Baťa. Pak teprve přijde čas prozkoumat, a snad i zahlédnout nové možnosti spolupráce.

Ve středu 7. prosince otevřeme téma péče o talent a hledání cest ke spolupráci škol a firem. Setkáme se s členem rodiny Löw-Beer, která je strhujícím příkladem kreativního uchopení téměř zničeného odkazu. Následovat bude představení celoevropsky uznávané inkluzivní excelence italské Asociace Cometa. Odpoledne pak nejprve věnujeme tématu partnerství škol a firem pod vedením nového superintendenta odborného vzdělávání, následně příkladům podpory nadání.

Ve čtvrtek 8. prosince nám před očima nejprve zazáří tři hvězdy, jejichž velikost umocnil temný čas války, pandemie a křehkosti – Komenský, Liverpool College a Asociace Cometa. Na příkladu spolupráce Gymnázia Matyáše Lercha s lichtenštejnským Gymnasiem Vaduz pak budeme moci zahlédnout, že partnerství škol může svým významem daleko přesahovat oblast vzdělávání. Představíme si plodnou sílu spojení institucí v Jihomoravském kraji v minulosti, současnosti i budoucnosti a uvidíme, čím se můžeme inspirovat z Globálního vzdělávacího paktu. Odpoledne vyvrcholí ukázkou, jak se díky podpoře vzdělání mění festival Meeting Brno. Jeho prezidentka Martina Viktorie Kopecká povede otevřený dialog s významnými autoritami o možnostech hlubší spolupráce regionálních „education villages“. Protože k výchově dítěte je třeba celé vesnice.

Přihlášení na 7. 12.

Přihlášení na 8. 12.

Program ke stažení:

7. 12. Ty máš talent! Odborné vzdělávání jako příležitost a partnerství v regionu.
8. 12. K výchově dítěte je třeba celé vesnice 

Další aktuality

Rok 2023 se stal Evropským rokem dovedností

Evropská komise vyhlásila období od května 2023 do května 2024 za Evropský rok dovedností s cílem pomoci řešit nedostatek dovedností a kvalifikací na trhu práce.

Číst více

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více