V září proběhne Evropská soutěž mladých vědců, tentokrát v Nizozemsku

Třicátý třetí ročník European Union Contest for Young Scientists (EUCYS) hostí univerzitní město Leiden. Českou republiku budou reprezentovat práce tří studentů, které vybrala odborná porota Středoškolské odborné činnosti.

Soutěž se uskuteční od 13. do 18. září a je do ní přihlášeno celkem 85 projektů z 33 zemí. Zástupci evropských států si poměří své vědomosti s mladými vědci z Egypta, USA a Kanady.

Českou republiku reprezentuje trojice studentů:

Česká republika na soutěži participuje od roku 2000, kdy na ni vysílá nejúspěšnější studenty, kteří se zúčastní Celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti.

Soutěžícím přejeme hodně úspěchů!

Další aktuality

Britská inspirace: Jak začlenit nově příchozí žáky do vzdělávání

Představujeme vám 10dílný seriál, který připravili redaktoři webu Zapojmevšechny.cz na základě anglické Národní strategie podpory začleňování nově příchozích žáků do školní výuky.

Číst více

Pozvánka: Jak motivovat dospělé ke vzdělávání v Jihočeském kraji

Co udělat pro to, aby se dospělí více účastnili dalšího vzdělávání a celoživotního učení? Přijďte se inspirovat a diskutovat 13. října do Českých Budějovic.

Číst více

Jak na digitální kompetence na základní škole? Sledujte živou debatu u kulatého stolu

Co si představit pod pojmem digitální kompetence? Jak je implementovat do výuky? Jaký přínos mají digitální kompetence pro žáky? Sledujte debatu s učiteli, kteří se s vámi podělí o vlastní zkušenosti. 

Číst více

Proběhla první letní škola propojování formálního a neformálního vzdělávání

V Chaloupkách se letos v srpnu sešlo 22 učitelek a učitelů ze základních i středních škol, kteří pilotovali třídenní program se zájmem načerpat inspiraci pro svou práci.

Číst více

Španělsko: revoluce v odborném vzdělávání a přípravě

Španělsko se stalo průkopníkem nového modelu odborného vzdělávání a přípravy.

Číst více