Z prvního ročníku projektu Úřednický čin roku vzešlo jedenáct oceněných. U odborné poroty zabodoval v kategorii Týmová podpora také tým designu služeb NPI ČR, vedený Matějem Bacovským.

 

Malá skupina dokázala připravit redesign klíčových webových platforem pro učitele na základě výzkumu uživatelských potřeb. Za sebou už má například i spuštění informačního webu vedemeskolu.npi.cz a s ním souvisejících služeb pro ředitelky a ředitele českých škol.

Dobrý design služeb zaměřený na potřeby uživatelů dnes rozhoduje o úspěchu a neúspěchu online aplikací i offline produktů. Specialisty na uživatelskou zkušenost a design ale dosud mezi úředníky státu najdete jen výjimečně. Jednou z takových výjimek je tým Národního pedagogického institutu,“ komentují svou volbu pořadatelé.

Tým kromě Matěje Bacovského tvoří Josef Kocurek, Katarína Pribylová, Adam Melničák, Jan Kotek, Ondřej Štěpán, Anna Puchovská, Lea Belejová a Tomáš Hájek.


Úřednický čin roku vyhlašuje Sekce pro státní službu Ministerstva vnitra ČR spolu s neziskovou organizací Byro. Porota vybírala ze 130 nominovaných.


urednicky cin roku 2023

Další aktuality

22. červenec 2024

Připravili jsme pro vás záznam ze setkání Evropa jako education village

Na závěr školního roku jsme již tradičně zhodnotili, co přinesly uplynulé měsíce. Naše festivalové setkání v Brně navázalo na konferenci Česko jako education village z minulého roku.

Číst více

11. červenec 2024

Švédsko: více míst v odborném vzdělávání jako cesta ke kvalifikovaným pracovníkům

Švédsko zavádí opatření bojující s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Navýšením rozpočtu pro odborné vzdělávání a přípravu vzroste počet studijních míst o 25 %.

Číst více

27. červen 2024

Cedefop porovnává rámce kvalifikací v Evropě

Vývoj národních rámců kvalifikací ve 41 zemích sleduje a mezi sebou srovnává interaktivní nástroj od Cedefopu. Zdroj informací využijí zejména tvůrci politik a odborníci v oblasti vzdělávání a trhu práce.

Číst více

24. červen 2024

Vše o učňovské přípravě v Evropě na jednom místě

Aktualizovaná databáze Cedefopu nabízí srovnání systémů učňovské přípravy v Evropě i příklady dobré praxe, které využijí zejména odborníci a tvůrci politik.

Číst více

19. červen 2024

Zveme vás na šestý ročník soutěže Učme chemii atraktivně

Pokud jste učitelé chemie a máte zajímavý projekt, se kterým byste chtěli seznámit veřejnost, neváhejte se přihlásit a soutěžit o zajímavé odměny.

Číst více