Do soutěže Učme chemii atraktivně se můžete přihlásit až do konce července

Představenstvo SCHP ČR rozhodlo o prodloužení termínu podání přihlášek do soutěže a zároveň byla zvýšena odměna pro úspěšný projekt až na 50 000 Kč.

Soutěž pořádá Svaz chemického průmyslu České republiky. Cílem třetího ročníku je ukázat zajímavé náměty, jak efektivně učit chemii v prezenční i distanční formě.

Chceme motivovat děti k poznávání přírody, věcí, které je obklopují, a upevnění povědomí, že bez chemie se v lidské existenci nelze obejít. 

V soutěži rádi přivítáme projekty, které ukážou zajímavé náměty, jak efektivně učit chemii.

Termín pro odevzdání přihlášek je 31. 7. 2022.

Informace k soutěži a přihláška 

Záznam konference oceněných projektů předchozího ročníku soutěže můžete zhlédnout na YouTube kanálu SCHP ČR.


Každý z vás dělá něco lépe než ti ostatní. Sdílejte již vyzkoušené a osvědčené s ostatními. Nejlepší předložené projekty budou opět finančně honorovány a vyhlášeny na Večeru s českou chemií.

Další aktuality

Mikrocertifikáty: je třeba systém i rozvoj jednotlivce

Česko má rok na přípravu plánu pro zavedení mikrocertifikátů. Ty umožní prokazovat se dovednostmi získanými prostřednictvím kratších úseků učení. V popředí zájmu by měl zůstat přínos mikrocertifikátů pro uživatele, naznačuje diskuze.

Číst více

Jak dostat skutečné dobrodružství do výchovy mladé generace

Zástupci Národního pedagogického institutu ČR hovořili na konferenci v Senátu Parlamentu ČR o významu a pozitivním vlivu neformálního vzdělávání.

Číst více

Co nás čeká v budoucnu na trhu práce?

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Na pracovním trhu stále chybí 300 tisíc lidí. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze.

Číst více

EU doporučila individuální vzdělávací účty a mikrocertifikáty

Rada EU přijala 16. června doporučení o individuálních vzdělávacích účtech a doporučení o mikrocertifikátech.

Číst více

Spolupráce se školami se firmám vyplatí

Přilákat do svého týmu nové lidi, obzvlášť ty aktivní, je dnes snem personalistů. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je spolupráce se středními, vyššími odbornými nebo vysokými školami. Efekt spolupráce je vidět spíše z dlouhodobého hlediska, ale firmám se vyplatí.

Číst více