Zamknout hlavní vchod nestačí – zabezpečte školu i online

Co můžete udělat pro to, aby byla škola v bezpečí proti nepřátelským útokům i o prázdninách? Sledujte nové díly KYBcastu NPI ČR.

Blíží se prázdniny, školy na několik týdnů osiří – jejich weby však zůstávají aktivní a všem zájemcům plně k dispozici.

Co můžete udělat pro to, aby byly weby v bezpečí proti nepřátelským útokům? Kde mohou hackerské robotické nájezdy najít skulinu ve vaší školní síti a proniknout k datům, i když hlavní webové stránky školy zabezpečení mají? A proč byste se neměli uklidňovat otázkami typu: „Co by je na nás mohlo zajímat?“.

Odpovědi i praktické rady, jak tato nebezpeční odstranit, nabízejí nové díly KYBcastu Národního pedagogického institutu České republiky.

Více informací


KYBcast

Další aktuality

Mikrocertifikáty: je třeba systém i rozvoj jednotlivce

Česko má rok na přípravu plánu pro zavedení mikrocertifikátů. Ty umožní prokazovat se dovednostmi získanými prostřednictvím kratších úseků učení. V popředí zájmu by měl zůstat přínos mikrocertifikátů pro uživatele, naznačuje diskuze.

Číst více

Jak dostat skutečné dobrodružství do výchovy mladé generace

Zástupci Národního pedagogického institutu ČR hovořili na konferenci v Senátu Parlamentu ČR o významu a pozitivním vlivu neformálního vzdělávání.

Číst více

Co nás čeká v budoucnu na trhu práce?

Trh práce prošel velkými změnami v důsledku pandemie, války a s nimi spojené inflace i zdražování energií. Na pracovním trhu stále chybí 300 tisíc lidí. Trendům na trhu práce se věnovala konference HR fóra Formování nové budoucnosti v květnu 2022 v Praze.

Číst více

EU doporučila individuální vzdělávací účty a mikrocertifikáty

Rada EU přijala 16. června doporučení o individuálních vzdělávacích účtech a doporučení o mikrocertifikátech.

Číst více

Spolupráce se školami se firmám vyplatí

Přilákat do svého týmu nové lidi, obzvlášť ty aktivní, je dnes snem personalistů. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je spolupráce se středními, vyššími odbornými nebo vysokými školami. Efekt spolupráce je vidět spíše z dlouhodobého hlediska, ale firmám se vyplatí.

Číst více