Zveme vás na webinář: Migrace a kariérové poradenství – zdroje a metody pro kariérové poradce

Jaké metodické zdroje a zkušenosti můžeme využít při práci s uprchlíky z Ukrajiny? Jakými osvědčenými přístupy z Česka i Evropy se můžeme inspirovat?

webinar migracePřihlaste se na webinář, na kterém kariéroví poradci a další odborníci budou sdílet své zkušenosti s kariérovým poradenstvím s migranty. 

Kdy: 30. března, od 15. do 17. hodin
Kde: online na platformě MS Teams

Přihlašování na webinář probíhá skrze registrační formulář. Link k přihlášení vám bude zaslán den před konáním webináře.

 

Na webináři představíme:

  • zajímavé zdroje a odkazy na materiály pro práci s migranty a multikulturní poradenství
  • metodické materiály
  • inspirativní přístupy z Česka i zahraničí

Součástí webináře bude prezentace kariérové poradkyně Alice Müllerové, která představí metodické přístupy ke kariérovému poradenství s migranty a zkušenosti z programu Erasmus a dalších projektů neziskové organizace InBáze.

Alice Kourkzi z Národního pedagogického institutu promluví o aspektech začleňování dětí s odlišným mateřským jazykem na základních a středních školách. Ve svém příspěvku popíše nejdůležitější aspekty vzdělávání žáků - cizinců na základních a středních školách. Zaměří se na potřeby těchto žáků a systém podpory, který mohou využívat nejen v rámci škol. Bude zmíněna i potřeba spolupráce s rodinou, podpora při přechodu mezi stupni vzdělávání a výběru školy.

Petr Chaluš a Helena Pechová z Euroguidance představí aktuální přehled zdrojů pro kariérové poradenství s migranty z ČR a Evropy.

 

Dalšími hosty budou pracovníci v poradenství, kteří budou sdílet své zkušenosti s poradenstvím s migranty.

Anna Darašenka, manažerka komunitních projektů a koučka, která dlouhodobě pracuje s migrantkami.

Michal Parlásek, zkušený kariérový poradce aktuálně se podílí v Inforariéře na programu kariérového poradenství pro mladé lidi příchozí z Ukrajiny ve věku středoškoláků.

 

Pracovníci Integračního centra Praha budou sdílet aktuální příklady životních situací uprchlíků, které jsou relevantní pro kariérového poradenství.

Veronika Skalická – vedoucí sociálního poradenství v Integračním centru Praha

Marta Buridak – interkulturní pracovnice pro ukrajinskou komunitu


V rámci webináře bude prostor pro Vaše otázky a sdílení zkušeností.

Další aktuality

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou 11. června na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více

Slovensko: legislativní balík reforem pro lepší odborné vzdělávání

Slovenský balík reforem z minulého roku obsahuje rozsáhlou novelu zákona o odborném vzdělávání a přípravě. Zákonodárci se mimo jiné zaměřili na usnadnění vstupu podniků do duálního systému odborného vzdělávání.

Číst více