Strach z války – jak ho snižovat i přijmout a nacházet klid

Ve spolupráci s Českou odbornou společností pro inkluzivní vzdělávání jsme připravili webinář zaměřený na zvládání složitých situací v souvislosti s informacemi o válečných událostech. Webinář je zdarma.

Bojí se děti toho, čeho my? Jaké mohou být vnější projevy strachu v chování dětí? Kolik pozornosti tématu dát? Jak mluvit o těžkých, nepříznivých tématech a jak poté pracovat se sebou? Co nás vrací ke klidu?

Nejen o těchto tématech bude na webináři hovořit lektorka, terapeutka a krizová interventka Kristýna Farkašová. Připojit se můžete ve čtvrtek 10. března od 14 hodin. Webinář je zdarma.

10. 3. 2022 14:00–16:00

Kapacita webináře je 1000 osob.


Mgr. Kristýna Farkašová se třetím rokem intenzivně vzdělává v odborném výcviku zaměřeném na podporu duševního zdraví dětí i pedagogů, poskytovaném ČOSIV ve spolupráci s Norským centrem Østbytunet. Ve své terapeutické praxi se setkává s lidmi, kteří se chtějí dále rozvíjet, ale také s těmi, kteří se nachází v mezních místech svých životů. Po studiu sociální práce absolvovala mj. pětiletý sebezkušenostní výcvik v systemickém přístupu k psychoterapii. Má profesní certifikát pro Poradenství pro pozůstalé, z Enneagram Professional Training Program in the Narrative Tradition, Telefonické krizové intervence i pro Práci s traumatizovaným klientem. Pracovní zkušenosti má z oblasti přímé péče v sociálních službách, se zaváděním Standardů kvality do sociálních služeb, několik let pracovala v Cestě domů – hospicovém občanském sdružení. Píše texty na blogu Laskavá všednost, s kolegou terapeutem tvoří podcast Hovorna.

Další aktuality

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou 11. června na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více

Slovensko: legislativní balík reforem pro lepší odborné vzdělávání

Slovenský balík reforem z minulého roku obsahuje rozsáhlou novelu zákona o odborném vzdělávání a přípravě. Zákonodárci se mimo jiné zaměřili na usnadnění vstupu podniků do duálního systému odborného vzdělávání.

Číst více