Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

KYBcast – zabezpečení sdíleného počítače a aktuální hybridní hrozby

Nenechte si ujít další dva ze série podcastů k tématu kybernetické bezpečnosti ve školním prostředí.

Zabezpečení sdílených počítačů ve školách je součástí základní bezpečnostní abecedy, přesto se v praxi na tato zdánlivě samozřejmá opatření často zapomíná. Proč neukládat přihlašovací hesla do prohlížeče? Proč by neměl mít ředitel administrátorská práva? Odpovědi na tyto i další důležité bezpečnostní otázky související s každodenní prací v online prostředí přináší čtvrtý díl KYBcastu.

Další, mimořádný díl autoři věnovali aktuálním hybridním hrozbám a možnostem, jak se jim bránit.


KYBcast připravuje pedagog a lektor Václav Maněna, pořad vzniká v rámci podpory škol při implementaci revizí RVP ZV v oblasti ICT do školních vzdělávacích programů a při zavádění nové informatiky a digitální kompetence do výuky. 

Každý díl KYBcastu je doplněný poznámkovým aparátem, který se váže k dané epizodě, a důležitými odkazy pro správce školních sítí, metodiky ICT a všechny zájemce, kteří se o tématu chtějí dozvědět víc.

Všechny díly najdete na stránkách revize.edu, můžete si je také pustit a odebírat na svých oblíbených platformách.


KYBcast vzniká v rámci projektu NPO – 3.1 DIGI a je spolufinancován Evropskou unií – Next Generation EU.

Další aktuality

Rok 2023 se stal Evropským rokem dovedností

Evropská komise vyhlásila období od května 2023 do května 2024 za Evropský rok dovedností s cílem pomoci řešit nedostatek dovedností a kvalifikací na trhu práce.

Číst více

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více