Přihlaste se na webinář Mediální gramotnost

Webinář projektu P-KAP se bude konat 1. listopadu. Bude věnován ukotvení mediální gramotnosti v českém kurikulu a tomu, kde všude je ve vzdělávání potřeba pracovat s mediální gramotností.

Webinář o mediální gramotnosti připravil tým projektu P-KAP v rámci tematické oblasti Čtenářská a matematická gramotnost. Uskuteční se v prostředí MS TEAMS 1. listopadu 2021 od 15 hodin.

Registrace a další informace

Pozvánka

Webinář se věnuje ukotvení mediální gramotnosti v českém kurikulu, ukazuje, kde všude je ve vzdělávání potřeba s mediální gramotností pracovat a jaké výzvy přináší do budoucna. Budete mít zároveň možnost vyzkoušet si techniky a aplikace, které podporují čtenářskou gramotnost v digitálním prostředí a umožňují nám tak s mediálním obsahem lépe pracovat. Ve společné diskusi můžeme otevřít řadu otázek, které v oblasti tématu mediální gramotnosti vyvstávají.

Pokud vás téma (jehož významnější akcent bude věnován možnostem mediální výchovy na středních školách) zajímá, přihlaste se. Kapacita webináře je omezena.


Přehled připravovaných webinářů

Další aktuality

Konference: Jak rozvíjet (nejen) základní dovednosti dospělých v rámci celoživotního učení

Projekt EAAL Vás zve 7. prosince na konferenci, kde budou prezentovány přístupy k rozvíjení základních dovedností dospělých.

Číst více

Vychází publikace věnovaná předčasným odchodům ze vzdělávání

Autoři publikace projektu P-KAP se zamýšlejí nad tím, proč dochází k předčasným odchodům mladých lidí ze vzdělávacího systému a jak podpořit prevenci v této oblasti.

Číst více

Další dvě setkání k velkým revizím RVP ZV pořádají Hradec Králové a Ostrava

Témata příštích workshopů k Hlavním směrům revize RVP ZV budou Klíčové kompetence a gramotnosti a Modelové školní vzdělávací programy. Obě akce proběhnou online.

Číst více

Zapojme všechny – Když žáci pomáhají obětem šikany

V devatenáctém podcastu hovoříme s absolventy střední pedagogické školy, kteří se v současnosti věnují šikaně, kyberšikaně, trollingu a mezilidským vztahům obecně.

Číst více

Jak podpořit základní dovednosti dospělých

Podívejte se na video projektu Evropská agenda pro vzdělávání dospělých (EAAL), kde se dozvíte, co jsou základní dovednosti dospělých a jak přistoupit k jejich rozvoji.

Číst více