Přihlaste se na webinář Mediální gramotnost

Webinář projektu P-KAP se bude konat 1. listopadu. Bude věnován ukotvení mediální gramotnosti v českém kurikulu a tomu, kde všude je ve vzdělávání potřeba pracovat s mediální gramotností.

Webinář o mediální gramotnosti připravil tým projektu P-KAP v rámci tematické oblasti Čtenářská a matematická gramotnost. Uskuteční se v prostředí MS TEAMS 1. listopadu 2021 od 15 hodin.

Registrace a další informace

Pozvánka

Webinář se věnuje ukotvení mediální gramotnosti v českém kurikulu, ukazuje, kde všude je ve vzdělávání potřeba s mediální gramotností pracovat a jaké výzvy přináší do budoucna. Budete mít zároveň možnost vyzkoušet si techniky a aplikace, které podporují čtenářskou gramotnost v digitálním prostředí a umožňují nám tak s mediálním obsahem lépe pracovat. Ve společné diskusi můžeme otevřít řadu otázek, které v oblasti tématu mediální gramotnosti vyvstávají.

Pokud vás téma (jehož významnější akcent bude věnován možnostem mediální výchovy na středních školách) zajímá, přihlaste se. Kapacita webináře je omezena.


Přehled připravovaných webinářů

Další aktuality

Brněnský gymnazista uspěl v prestižní soutěži mladých vědců

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno získal druhou hlavní cenu v soutěži mladých vědců Regeneron ISEF v Atlantě.

Číst více

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou v červnu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více