Na největším českém veletrhu práce Profesia days Praha se i letos představí NPI

Veletrh se koná 6. a 7. října 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Co Vám letos na veletrhu za NPI nabídneme?

Na stánku Národního pedagogického institutu najdete přehled celé vzdělávací nabídky v počátečním vzdělávání (Infoabsolvent) a dozvíte se o možnostech, jak zvýšit svou kvalifikaci v dalším vzdělávání (Vzdělávání a práce). Dále vám ukážeme, jak uvést jazykové a digitální dovednosti včetně IT nejen do životopisu, a poradíme Vám, jak si vytvořit Europass portfolio, a ukázat tak všechny Vaše zkušenosti, vzdělání a dovednosti (Europass). Na veletrhu Vám také poradíme, jak si můžete zjistit svou úroveň kvalifikace v rámci celé Evropy (EQF) a lépe tak ukázat, co umíte, při hledání práce, brigády nebo dalšího studia v zahraničí.

Co najdete na veletrhu Profesia days?

  • poradenskou zónu, kde můžete využít mj. profesionální koučink a pracovně-právní poradenství
  • možnost konzultace životopisu
  • desítky stánků, kde můžete najít svou práci snů
  • jazykové a IT testování

Doprovodný program veletrhu:

  • zajímavé příběhy těch, kteří se nebáli být úspěšní
  • informace o tom, jak probíhá moderní nábor
  • dozvíte se, jakým způsobem zasahuje on-line do pracovního procesu a co vlastně zaměstnavatelé od svých zaměstnanců chtějí

Podrobné informace o veletrhu i doprovodném programu najdete na webu Profesia days.

Další aktuality

O jaké profese a obory bude v ČR zájem v roce 2030?

Cedefop Skills forecast zahrnuje odhad budoucích trendů zaměstnanosti podle sektorů, skupin povolání, jednotlivých zemí i odhady budoucí úrovně vzdělání a dostupné pracovní síly.

Číst více

Přihlaste se do soutěže Učme chemii atraktivně!

Soutěž pořádá Svaz chemického průmyslu České republiky. Cílem třetího ročníku je ukázat zajímavé náměty, jak efektivně učit chemii v prezenční i distanční formě.

Číst více

Zveme vás na webinář o rozvoji kariérových kompetencí

Rozvoj kariérových kompetencí je důležitým předpokladem pro dlouhodobou uplatnitelnost na trhu práce. Na webináři se zaměříme na možnosti zjišťování kariérových kompetencí u žáků, studentů a klientů. 

Číst více

Rakousko: nový systém řízení kvality na školách

Na rakouských školách byl ve školním roce 2021/2022 zaveden nový systém řízení kvality, který má pomoci dostát zvyšujícím se nárokům na školní vzdělávání.

Číst více

Vypravili jsme se do škol, které doučují navzdory epidemické situaci

Školy mají plné ruce práce se zvládáním hybridní výuky, kterou přinesla další vlna covidové pandemie. Přestože se personální a časové možnosti mnohdy zhoršují, doplňkový vzdělávací program pro rozšíření znalostí žáků pokračuje, nyní v rámci Národního plánu obnovy.

Číst více