Národní pedagogický institut nabízí vzdělávací kurz zaměřený na podporu při vzdělávání žáků se zrakovým postižením v hlavním vzdělávacím proudu.

Šestnáctihodinový vzdělávací kurz realizovaný v rámci pilotního ověření v projektu APIV A – Společné vzdělávání a podpora škol krok za krokem je určen pedagogickým pracovníkům v základním vzdělávání, především učitelům.

Vzdělávací kurz Podpora při vzdělávání žáků se zrakovým postižením v ZŠ (didaktika českého jazyka a matematiky) seznamuje s postupy uplatňovanými při výuce v hodinách českého jazyka a matematiky od 1. do 9. ročníku základního vzdělávání. Obsah kurzu se zaměřuje na didaktická opatření pro všechny stupně zrakového postižení od těch nejlehčích až po práci prostřednictvím Braillova písma. Předkládané postupy se týkají především komunikace ve výuce, kompenzačních pomůcek a zásad orientace žáka se zrakovým postižením. Předkládány jsou metody a pedagogické postupy ověřené praxí nejen ve třídách samostatně zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona pro vzdělávání žáků se zrakovým postižením, ale i v běžných třídách.


Termíny a místo konání:

Ve dnech 3. 11. a 4. 11. 2021 od 9:30 do 16:30 hodin; NPI ČR Praha 9.

Více informací a přihlášky do 20. 9. 2021.

E-mailový kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další aktuality

13. červen 2024

Bulharsko: novelizace zákona modernizuje odborné vzdělávání

Novelizace zákona o odborném vzdělávání a přípravě v Bulharsku představuje završení dvouletých diskusí zainteresovaných stran. Jaké zásadní změny přináší nová legislativa?

Číst více

03. červen 2024

Pojďte s námi bilancovat na festivalovém setkání Evropa jako education village

Festival se uskuteční 24. června na brněnském hradě Špilberk. Zveme všechny, kterým záleží na zlepšování kvality vzdělávání a věří, že všechno začíná setkáním.

Číst více

07. květen 2024

Spolupráce na podpoře škol: Kulatý stůl o roli průvodců ve školách

Kulatý stůl, který se konal 30. 4. 2024, otevřel diskuzi klíčových organizací působících ve vzdělávání o možné spolupráci při činnosti průvodců, jejichž hlavní rolí bude podpora škol spojená se zaváděním revidovaného RVP ZV.

Číst více

25. duben 2024

Zveme vás na mezinárodní konferenci pro budoucnost neformálního a formálního vzdělávání

Nenechte si ujít mezinárodní konferenci v Plzni o vzdělávání, které baví žáky. Hlavními tématy budou generace Z, její silné stránky a potřeby, mindset a motivace žáků a učitelů, wellbeing a práce s nadanými v rámci heterogenního kolektivu.

Číst více

23. duben 2024

Společný evropský referenční rámec pro jazyky – praktické rady pro efektivní využití

Zveřejnili jsme český překlad aktualizované kapitoly publikace CEFR zaměřené na tvorbu deskriptorů s důrazem na plurilingvní a plurikulturní kompetence.

Číst více