Nejpozději od 1. září 2025 musí gymnázia zavést nový předmět informatika a začlenit do všech předmětů rozvoj digitálních kompetencí. Jak na to? O tom se budeme bavit se zástupci gymnázií, která už mají s přípravami a výukou první zkušenosti.

Jak seznamovat pedagogický sbor se změnami a jak učitele podpořit, aby využívali technologie ve výuce smysluplně z hlediska oborového obsahu a aby rozvíjeli digitální kompetence žáků? Jakou podporu pro své pedagogy v oblasti digitálních kompetencí považují oslovení ředitelé za nejvhodnější? Jak se daří zajistit kvalifikovanou výuku nové gymnaziální informatiky? Jak ředitelé spolu s pedagogy uvažovali či uvažují o vybavení školy technologiemi a digitálními pomůckami pro žáky? A co by na základě svých zkušeností mohli doporučit vám, které přípravy teprve čekají?


O své zkušenosti se s vámi podělí:

  • Jitka Kmentová, ředitelka Gymnázia Na Zatlance v Praze 5
  • Miroslava Zachariášová, ředitelka Gymnázia J. S. Machara ve Staré Boleslavi
  • Michal Šidák, ředitel Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem

Hostem je také Daniela Růžičková z NPI ČR, která má na starost obsahovou stránku podpory škol při zavádění změn v oblasti nové informatiky a digitálních kompetencí.

Diskusi moderuje tradičně Josef Dašek, tajemník DigiKoalice.


Živě streamová debata se koná ve středu 31. května od 15 hodin.

Připojit se


EU NPO MSMT

Další aktuality

19. červen 2024

Zveme vás na šestý ročník soutěže Učme chemii atraktivně

Pokud jste učitelé chemie a máte zajímavý projekt, se kterým byste chtěli seznámit veřejnost, neváhejte se přihlásit a soutěžit o zajímavé odměny.

Číst více

13. červen 2024

Bulharsko: novelizace zákona modernizuje odborné vzdělávání

Novelizace zákona o odborném vzdělávání a přípravě v Bulharsku představuje završení dvouletých diskusí zainteresovaných stran. Jaké zásadní změny přináší nová legislativa?

Číst více

03. červen 2024

Pojďte s námi bilancovat na festivalovém setkání Evropa jako education village

Festival se uskuteční 24. června na brněnském hradě Špilberk. Zveme všechny, kterým záleží na zlepšování kvality vzdělávání a věří, že všechno začíná setkáním.

Číst více

07. květen 2024

Spolupráce na podpoře škol: Kulatý stůl o roli průvodců ve školách

Kulatý stůl, který se konal 30. 4. 2024, otevřel diskuzi klíčových organizací působících ve vzdělávání o možné spolupráci při činnosti průvodců, jejichž hlavní rolí bude podpora škol spojená se zaváděním revidovaného RVP ZV.

Číst více

25. duben 2024

Zveme vás na mezinárodní konferenci pro budoucnost neformálního a formálního vzdělávání

Nenechte si ujít mezinárodní konferenci v Plzni o vzdělávání, které baví žáky. Hlavními tématy budou generace Z, její silné stránky a potřeby, mindset a motivace žáků a učitelů, wellbeing a práce s nadanými v rámci heterogenního kolektivu.

Číst více