Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Zveme vás na konferenci Česko jako education village

Využijte jedinečnou možnost zúčastnit se mezinárodního červnového setkání se zajímavými hosty, zhodnotit, co nám přinesl školní rok, a zamyslet se nad významem prázdnin a volného času.

V průběhu setkání vystoupí například ministr školství Mikuláš Bek, ředitel Národního pedagogického institutu České republiky Ivo Jupa, státní tajemník MŠMT Ondřej Andrys nebo náměstek MŠMT Jiří Nantl. 

KDY: 26. června 2023

KDE: Vzdělávací institut pro Moravu, Hybešova 15, Brno; Hrad Špilberk

  • Dopolední program v prostorách VIM nabídne odborné panely s mezinárodní účastí, které budou reflektovat fenomény uplynulých měsíců – integraci ukrajinských žáků a studentů, chystanou revizi rámcových vzdělávacích programů, reflexi úspěšného českého předsednictví Radě EU, uplatňování konceptu „education village“ v regionálních podmínkách a další.
  • Odpolední část v exteriérech Hradu Špilberk zhodnotí právě skončené třídenní putování studentů a učitelů z několika zemí po „místech paměti“, představí výstupy z dopoledního programu a přejde ve volnou festivalovou oslavu dobrých konců a nových začátků.

Zveme všechny ředitele, učitele, opinion makery ze státní správy, zaměstnance NPI, vzdělávací agentury a pro odpolední část i širší veřejnost se zájmem o téma vzdělávání.

Kapacita setkání je omezená. Zájemcům doporučujeme registrovat se včas.

Vstup je zdarma.Festivalové setkání navazuje na konferenci Patříme k sobě? Region jako education village z prosince roku 2022. Název setkání se inspiruje africkým příslovím „k výchově dítěte je třeba celé vesnice“. Vychází z faktu, že pro zdařilou výchovu je zapotřebí spolupráce rodiny, školy, spolků, firem, odborných pracovišť … zkrátka celé vesnice, který často prozrazuje, na čem nám opravdu záleží.

Setkání spoluorganizují Národní pedagogický institut České republiky, Vzdělávací institut pro Moravu a Meeting Brno.


NPI vim meeting brno
msmt jm

Další aktuality

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více

Živě: Informatika a digitální kompetence – první zkušenosti na gymnáziu

Nejpozději od 1. září 2025 musí gymnázia zavést nový předmět informatika a začlenit do všech předmětů rozvoj digitálních kompetencí. Jak na to? O tom se budeme bavit se zástupci gymnázií, která už mají s přípravami a výukou první zkušenosti.

Číst více