Ao acessar o MundoFut, os fãs de futebol podem desfrutar dos jogos ao vivo de clubes consagrados, como Manchester United e Manchester City, além de outros times importantes da Premier League. copa libertadores A plataforma também disponibiliza informações atualizadas sobre as partidas, classificações e destaques dos jogos do campeonato inglês e do Campeonato Brasileiro.

Navštivte výstavu výtvarných prací dětí a mládeže Blízko i daleko

Nenechte si ujít sedmnáctou celostátní přehlídku výtvarných prací dětí a mládeže v Národní galerii Praha.

Výstava Blízko i daleko proběhne 13. 5. – 2. 6. 2023 v Národní galerii Praha (Korzo Veletržního paláce, Dukelských hrdinů 47, Praha 7). Budou zde vystaveny soubory výtvarných prací dětí a mládeže

Zúčastnit se mohou výtvarní pedagogové všech stupňů a typů školních i mimoškolních zařízení, vedoucí zájmových kroužků a klubů, pedagogové volného času, lektoři a kurátoři muzeí a galerií.

Součástí přehlídek je společné přemýšlení o tématu. Významnou roli v tomto procesu sehrávají členové odborné rady pro dětské výtvarné aktivity, kteří svým originálním způsobem téma definují a nabízejí inspirační zdroje


Harmonogram přehlídky

  • 13.–14. 5. 2023: Rozborový seminář včetně vernisáže
  • 13. 5. – 2. 6. 2023: Přehlídka výtvarných projektů (otevřeno denně 10–18 h, mimo pondělí)
  • 3.–4. 6. 2023: Odvoz výtvarných projektů, likvidace výstavy

Více informací

Pozvánka


Přehlídku z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a pod záštitou ministra kultury pořádá NIPOS, útvar ARTAMA ve spolupráci s Oddělením rozvoje publika Národní galerie Praha, Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, Národním pedagogickým institutem ČR a Českou sekcí INSEA.

Další aktuality

Z dodatku k osvědčení se maturanti dozví, jakou mají známku z didaktického testu

Převodník procent na známky nabízí i letos dodatek k osvědčení, jeden z dokumentů Europassu. Většina absolventů (85 %) ho dostane spolu s maturitním vysvědčením ve škole.

Číst více

Finsko: více odborného vzdělávání v angličtině

Finsko rozšiřuje řadu poskytovatelů, kteří mohou nabízet odborné vzdělávání a přípravu v angličtině. Řeší tím nedostatek pracovních sil a nabízí více studijních a pracovních příležitostí i pro cizojazyčné studenty.

Číst více

Připravili jsme pro vás dokumentární film Cesta, věnovaný integraci ukrajinských dětí

Dokument zachycuje příběhy základních škol v Ostravě, Karlových Varech a Chomutově a jejich úspěšné snahy o integraci dětí z Ukrajiny. 

Číst více

Konference Kurikulum 2023 k revizím vzdělávacích programů

V Praze proběhla dvoudenní konference s mezinárodní účastí k tvorbě a změnám vzdělávacích obsahů.

Číst více

Živě: Informatika a digitální kompetence – první zkušenosti na gymnáziu

Nejpozději od 1. září 2025 musí gymnázia zavést nový předmět informatika a začlenit do všech předmětů rozvoj digitálních kompetencí. Jak na to? O tom se budeme bavit se zástupci gymnázií, která už mají s přípravami a výukou první zkušenosti.

Číst více