Jak pedagogickou komunikací motivovat rodiče ke spolupráci s MŠ/ZŠ

Vzdělávací program bude realizován formou workshopu. Účastníci si v průběhu programu uvědomí své vlastní prvky komunikace a možnosti jejich využívání v různých situacích. Zaměří se na odlišnosti a specifika komunikace v MŠ/ZŠ  a v rodině. Získají přehled o možných strategiích komunikace s rodiči v různých situacích. Součástí programu je teoretická a praktická část, které se průběžně prolínají. Témata výuky:

1) Rekapitulace známých informací a zkušeností týkajících se komunikace - využití aktivním metod učení a kritického myšlení. Sdílení zkušeností týkajících se spolupráce MŠ/ZŠ a rodiny.

2) Jednotlivé prvky komunikace a jejich využívání ve vlastním projevu - Vlastní diagnostika své osobní komunikace ("Kdy, co a v jaké míře využívám"), možnosti rozvíjení vlastní komunikace ("Kdy, co a v jaké míře bych mohl, chtěl").

3) Podmínky komunikace a vliv prostředí - materiální, sociální, časové, bezpečné x ohrožující.

4) Zásady pozorování a naslouchání - Komunikační prostředky motivující ke spolupráci (kdy, kde a jak efektivně hovořit s rodiči, videoukázky). Zásady efektivní a motivující komunikace s rodiči ( empatie, naslouchání a prezentace doporuční v "řeči rodičů", důslednost směrem k rodičům. Dramatizace, soubor inscenací. Komunikace s rodiči jako základ spolupráce MŠ/ZŠ a rodiny - zásady, možnosti v MŠ/ZŠ, skupinová  individuální komunikace, efektivní využití základních prvků komunikace, osvědčené formy a prvky komunikace, souvislosti, specifika. Motivace rodičů ke spolupráci - formy a metody, práce s portfoliem žáka ( nápady pro využití portfolia žáka jako prostředníka ke spolupráci s rodiči).


Číslo programu

D07-02-17-221

Číslo akreditace

MSMT-32503/2020-4-789

Garant

Mgr. Petra Karbanová
482 360 511
775 571 651
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Druh vzdělávání
  • Předškolní vzdělávání
Kraje
  • Liberec
Datum konání

2. června 2022, 9.00 - 16.00

Cena

800.00,-Kč

icon map pin

Typ akce

Vzdělávací program

icon map pin

Počet hodin

6

icon map pin

Lektoři
  • PaedDr. et Mgr. Hana Žáčková

icon map pin

Místo konání

NPI ČR Liberec, Masarykova 28

icon map pin

MAX účastníků

20

icon map pin

Počet hodin

6

Přihlásit se