Matematická pregramotnost v předškolním vzdělávání

Vzdělávací program je zaměřený na hlubší vysvětlení záměrů práce učitelky mateřské školy v oblasti rozvoje matematické pregramotnosti u dětí předškolního věku s návazností na RVP PV. Program je rozdělen do dvou částí:
V první části se budeme věnovat propedeutice aritmetiky (kvantitou neurčitou a určitou – počet, číslo, modely čísla) a dětskými metodami řešení (třídění, porovnávání, přiřazování, uspořádání). Lektorka ukáže na názorných příkladech, hrách a didaktických pomůckách souvislosti s užitím textu, písniček a říkanek s rozvojem matematické pregramotnosti, vysvětlí v návaznosti na RVP PV.
V další části lektorka předvede konkrétní činnosti při práci s dětmi (výběr, třídění, porovnávání, postupná řada, dělení, přiřazování, posuzování, početní řada), s didaktickými pomůckami. Různé možnosti  práce s celou skupinou, ve skupinách, ve dvojicích apod.
Předpokládá se aktivní zapojí pedagogů do činností (orientace v prostoru, výběr, třídění, řazení) přípravy pomůcek (početní kruhy, kolíčkové hry, geopuzzle) a tvorby integrovaného bloku.
V závěrečné části proběhne diskuse a předávání zkušeností s pomůckami, pracovními listy, odbornou literaturou a metodickými materiály.
 


Číslo programu

J04-02-22-221

Číslo akreditace

MSMT-8282/2019-1-355

Garant

Mgr. Lada Drimlová

773 593 861
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Druh vzdělávání
  • Předškolní vzdělávání
Kraje
  • Brno
Datum konání

24. května 2022, 9.00-15.00

Cena

980.00,-Kč

icon map pin

Typ akce

Vzdělávací program

icon map pin

Počet hodin

8

icon map pin

Lektoři
  • PaedDr. Iva Tomášková

icon map pin

Místo konání

NPI ČR Brno, Křížová 22

icon map pin

MAX účastníků

15

icon map pin

Počet hodin

8

Přihlásit se