Rozvoj informatického myšlení u žáků 2. stupně ZŠ – praktický kurz k nové informatice

Praktický kurz pro pedagogiku 2. stupně ZŠ je zaměřen na novou informatiku vycházející z revidovaného RVP pro vzdělávací oblast informatiky. Účastníci kurzu absolvují 24 hodin online/prezenčního vzdělávání a 6 hodin e-learningu.  

Obsahem online/prezenčního vzdělávání jsou následující moduly:  


  1. Co je informatického myšlení. V průběhu modulu se účastníci získají přehled o důvodech změn v rámci revidovaného RVP v oblasti ICT, jaké jsou cíle nové informatiky aj. 

  2. Algoritmizace a programování. Pedagogové budou seznámeni s možnostmi využití a práce v programovacím jazyce Scratch při hodinách informatiky na 2. stupni ZŠ.  

  3. Data a informace. Modul je zaměřen na principy práce s datem a klíčovými záležitostmi, které jsou pro žáky 2. ZŠ důležité pro rozvoj informatického myšlení jako jsou např. způsoby evidence dat, kontrola nad nimi, jejich možné filtrování a třídění dle potřeby aj.  

  4. Modely a informační systémy. Co je modelování? Modelování pomocí schémat? Jaké jsou prvky informačního systému a jaké jsou provazby? O tom všem účastníkům získám přehled.  

  5. Základy robota – modul, ve kterém se účastníci setkávají s edukační robotikou a možnostmi jejího využití na 2. stupni ZŠ, která dopomáhá žákům rozšířit informatické myšlení.  


V rámci e-learningového kurzu jsou pro účastníky připraveny různé příklady k procvičování základů programování prostřednictvím vizuálního programovacího jazyka Scratch. 


Číslo programu

T95-75-14-221-01

Garant

Mgr. Jarmila Záhoříková

775 755 023
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Druh vzdělávání
  • Revize RVP
Kraje
  • Plzeň
Datum konání

4. dubna a 11. dubna online od 15:00 - 18.00, 20. a 27. dubna online od 14:00 - 17:00, 4. a 11. května prezenčně od 12:00 - 15:00

Cena

0.00,-Kč

icon map pin

Typ akce

Vzdělávací program

icon map pin

Počet hodin

24

icon map pin

Lektoři
  • Mgr. Jan Kubát
  • Mgr. Pavla Sýkorová

icon map pin

Místo konání

Online/ 10.ZŠ Plzeň

icon map pin

MAX účastníků

20

icon map pin

Počet hodin

24

Přihlásit se