Manažerské kompetence ředitele školy a školského zařízení

Vzdělávací program zaměřený na získání manažerských kompetencí a praktickou výměnu zkušeností vedoucích pracovníků. Obsahem semináře budou specifické podmínky managementu ve školském prostředí:

a) personalistika - výběr a vedení lidí, odměňování, řízení organizace - vnitřní řády a interní předpisy, vztahy na pracovišti, problematika a řešení pracovněprávních vztahů;

b) školská problematika – tvorba školních řádů, krizové situace ve škole, informace k možnostem ochrany své osobnosti ve smyslu platných zákonů (pomluva pedagoga, nahrávka projevu osobní povahy, nepravdivé nařčení, nebezpečné vyhrožování, vydírání apod.). Účastníci budou seznámeni s povinnostmi a právy subjektů podílejících se na výchově dětí a mládeže (rodiče, škola, orgán sociálně-právní ochrany dětí, orgány činné v trestním řízení) ve školské oblasti. Zároveň budou seznámeni s možnostmi řešení situací souvisejících s problematikou rizik spojených s odpovědností pedagoga, každodenní praxe a problémové situace, výběr řešení, jistota při řešení, případy, kdy se veškerá uplatněná pedagogická výchovná opatření vůči dětem míjejí účinkem, agrese ze strany dětí nebo jejich rodičů, povinnosti a práva subjektů podílejících se na výchově dětí a mládeže (rodiče, škola, orgán sociálně právní ochrany dětí, orgány činné v trestním řízení) ve školské oblasti.

Dané okruhy budou vysvětlovány i na konkrétních případech a dále doplněny zkušenostmi z praxe účastníků. Program je určen pro všechny ředitele škol a školských zařízení, zejména pak pro absolventy funkčního studia. Součástí semináře je závěrečná diskuse k problematice změn v současném školství.

 

 


Číslo programu

E90-01-22-212

Číslo akreditace

MSMT-27307/2019-1-861

Garant

PhDr. Olga Chalupová
543 541 248
773 595 813
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Druh vzdělávání
  • Vzdělávání vedoucích pracovníků
  • SŠ/VOŠ
  • ZUŠ/SUŠ
  • DDM/SVČ/ŠD/ŠK/DM
Kraje
  • Brno
Datum konání

23. března 2022, 9.00 - 15.00

Cena

990.00,-Kč

icon map pin

Typ akce

Vzdělávací program

icon map pin

Počet hodin

8

icon map pin

Lektoři
  • Mgr. Markéta Olbertová

icon map pin

Místo konání

Učebna NIDV - všechna pracoviště

icon map pin

MAX účastníků

15

icon map pin

Počet hodin

8

Přihlásit se