DIGI plovárna - pro školy zřizované podle § 16, Člověk a práce: Stop Motion

Hashtagy: #ICTrevizeRVP #digiplovarna

Typ vzdělávacího programu: Neakreditované akce (workshopy, konference, kulaté stoly…)

Anotace vzdělávacího programu:

DIGI plovárna je zaměřena rozvoj digitálních kompetencí v souvislostech s novou informatikou u žáků s mentálním postižením. V rámci DIGI plovárny bude docházet k předávání a sdílení zkušeností, k vzájemné podpoře a k reflexi mezi kolegy - vyučujícími vybrané vzdělávací oblastí. DIGI plovárna bude vyžadovat od účastníků aktivní zapojení do obsahu webináře. Prosíme účastníky o přípravu a sdílení osvědčené aktivity z dané vzdělávací oblasti, kterou rozvíjejí digitální kompetence žáků s mentálním postižením.  Přispějete tím k inspiraci ostatních a zároveň se seznámíte s pedagogickými postupy ostatních účastníků webináře.  


Rozvoj digitálních kompetencí ve výuce předmětu člověk a svět práce s využitím aplikace Stop Motion


Připojte se k našemu inspirativnímu webináři, který se zaměřuje na inovativní využití digitálních technologií ve výuce předmětu Člověk a Svět. Během této události se budeme zabývat aplikací Stop Motion a jejím potenciálem pro podporu kreativity a pochopení vztahu mezi jednotlivcem a světem práce.


V první části webináře se zaměříme na představení aplikace Stop Motion a její možnosti tvorby animovaných filmů z jednotlivých snímků. Ukážeme si, jak může být tato aplikace využita k vytváření kreativních projektů, které reflektují vztah člověka k práci, společnosti a prostředí.


Ve druhé části webináře se zaměříme na konkrétní příklady využití aplikace Stop Motion ve výuce předmětu člověk a svět. Prozkoumáme, jak mohou studenti prostřednictvím animace vyjádřit své poznatky o pracovním životě, sociálních vztazích nebo výzvách moderního světa.


Věříme, že toto setkání není jen pasivní přednáška, ale příležitost k aktivní účasti každého připojeného účastníka. Jedná se o interaktivní fórum, kde bude prostor pro sdílení zkušeností a nápadů týkajících se využití digitálních kompetencí ve výuce. Každý účastník je vítán, aby se zapojil do debaty, diskutoval o svých poznatcích a inspiraci získané z probíraných témat a aplikací. Vaše aktivní účast je klíčová pro obohacení našeho společného učení a objevení nových perspektiv na využití technologie ve vzdělávání.

Číslo programu

T38-77-11-241-07

Kód programu

T38

Garant

Ing. Mgr. Alžběta Kubcová Vitoulová
222 122 249
770 179 604
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Druh vzdělávání
  • NPO - 3.1 DIGI
  • ICT Revize RVP
Kraje
  • Praha a SČ
Datum konání

19. června 2024, 17:00–18:30

Cena

0,-Kč

icon map pin

Typ akce

Vzdělávací program

icon map pin

Počet hodin

2

icon map pin

Lektoři
  • Mgr. Bc. Kristýna Holemá
  • Mgr. Monika Dočkalová

icon map pin

Místo konání

všechna pracoviště NPI ČR

icon map pin

MAX účastníků

30

icon map pin

Cílová skupina
učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé speciálních škol

Přihlásit se