Hrou k jazykovým dovednostem dětí předškolního věku s odlišným mateřským jazykem

Seminář je určen pro pedagogy mateřských škol, kteří pracují v rámci své pedagogické praxe s dětmi cizinci či dětmi s odlišným mateřským jazykem (dále OMJ). Pod odborným vedením lektorek budou účastníci seznámeni s procesem přípravy na příchod dětí s OMJ do třídy, s jejich adaptací v rámci režimu běžné mateřské školy. Dále lektorky upozorní na didaktická a metodická specifika práce s těmito dětmi. Podstatnou část programu budou tvořit osvědčené jazykové hry a aktivity, které budou moci pedagogové uplatnit ve svých třídách.

1. Příprava učitele na nástup dětí s OMJ do třídy, seznámení s kulturním a jazykovým prostředím rodin nastupujících dětí s OMJ, příprava prostředí třídy a pomůcek, praktické příklady, kazuistiky (2 hodiny).

2. Postupná adaptace dětí s OMJ na nové prostředí, role učitele v adaptačním procesu, specifika podpory, spolupráce a komunikace s rodinami dětí, praktické příklady, kazuistiky (2 hodiny).

3. Workshop - ukázky ze zásobníku jazykových her v modifikaci pro děti cizince a děti s OMJ (např. Kimova hra, Vyprávění příběhů a situací dle obrázků, Dokončení příběhu, Story dice, Hledání souvislostí nebo rozdílů dvou věcí, Hledám něco, co začíná ...), diskuse (2 hodiny).


Číslo programu

D87-14-15-222

Číslo akreditace

MSMT-32503/2020-4-789

Garant

Mgr. Dana Chmelová
353 226 219
775 755 035
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Druh vzdělávání
  • Předškolní vzdělávání
Kraje
  • Karlovy Vary
Datum konání

září - říjen 2022

Cena

0,-Kč

icon map pin

Typ akce

Vzdělávací program

icon map pin

Počet hodin

6

icon map pin

Lektoři
  • Mgr. et Mgr. Petra Slavíková
  • Mgr. Klára Hannová

icon map pin

Místo konání

NPI ČR Karlovy Vary, Západní 15

icon map pin

MAX účastníků

10

icon map pin

Počet hodin

6

Přihlásit se