Psycholog/žka pro revizní pracoviště

Pomozte nám podporovat zájem a právo dětí, žáků, studentů v inkluzivním vzdělávacím procesu. Zkušený tým Revizního pracoviště NPI ČR hledá nového kolegu/yni.

Obecná charakteristika pozice

Zabýváme se posuzováním žádostí o revizi Zpráv a Doporučení pro žáka se SVP vydávaných školskými poradenskými zařízeními. Vaším úkolem bude podílet se na odborném přezkumu revidovaných dokumentů. Budete součástí revizního týmu.

Hlavní náplň činnosti

  • Kooperace při sestavování revizního týmu na základě požadovaných kompetencí odborníků vzhledem k charakteru žádosti o revizi (v případě žáka s autismem zařadí do týmu odborníka s touto specializací apod.);
  • Výjezdy do škol v rámci revizního šetření;
  • Seznamování se s aktuální vzdělávací situací žáka;
  • Setkávání se s pracovníky ŠPZ, rodiči a žáky;
  • Spolupráce při vytváření výstupů revizního šetření (revizní zpráva, jejíž součástí může být i nové Doporučení případně Zpráva ŠPZ).

Požadujeme

  • Magisterské vzdělání v oboru psychologie;
  • Orientaci ve vzdělávacím a poradenském systému v ČR;
  • Orientaci ve školské legislativě a v souvisejících strategických dokumentech;
  • Praxi ve školském poradenském zařízení nebo školním poradenském pracovišti;
  • Kultivovaný písemný projev v českém jazyce;
  • Schopnost týmové spolupráce, aktivní přístup, schopnost sebereflexe;
  • Schopnost konstruktivního přístupu k problému.

Nabízíme

  • Zajímavou a kreativní práci v instituci, která ovlivňuje celý vzdělávací systém v České republice;
  • Získání pracovních zkušeností v prostředí stabilní odborné instituce;
  • Profesní a lidskou podporu vysoce motivovaného týmu;
  • Možnost osobního rozvoje, vzdělávání a realizaci vlastní nápadů (možnost bezplatné účasti na školeních DVPP konaných naší institucí);
  • Možnost různých forem spolupráce (plný/zkrácený úvazek, DPP/ DPČ)
  • Stravenky;
  • Zvýhodněný mobilní tarif;
  • 5 sick days;
  • 5 týdnů dovolené;
  • Flexibilní pracovní dobu a možnost home office.

Strukturovaný životopis a krátký motivační dopis zasílejte pomocí odpovědního formuláře napravo.

Předpokládaný nástup

co nejdříve

Typ úvazku

plný úvazek / zkrácený úvazek

icon map pin

Platové podmínky

dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., příloha č. 1.