Asistent/ka manažera kvalifikačního programu Lídr školy

Hledáme kolegu/kolegyni do organizačního týmu kvalifikačního studia pro ředitele škol a školských zařízení Lídr školy. Na této pozici si představujeme člověka samostatného, zároveň týmového, s koordinátorkou duší, který umí připravit poradu, podklady, zorganizovat externí spolupracovníky, vyslechnout nápady všechny, udělat zápis a posouvat tým v daném tématu dál.

Obecná charakteristika pozice

  • Lídr školy je nové kvalifikační studium, které v sobě propojuje dlouholeté zkušenosti NPI ČR v oblasti vzdělávání pedagogů a inovativní přístup organizace Učitel naživo ke vzdělávání vedoucích pracovníků škol v rámci úspěšného programu Ředitel naživo.
  • Smyslem studia je podpořit budoucí a začínající ředitele a zaměřit se na jejich rozvoj jako pedagogických lídrů školy, aby se v jejich škole každé dítě učilo naplno a s radostí. Lídr školy umožní ředitelům stát se nejen někým, kdo zajišťuje administrativu, ale také vedoucím s vizí a koordinátorem změn pro budoucnost dětí a školy samotné.
  • V týmu jsou ředitelé s desítkami let praxe, lídři z progresivních firem, lidé z nevládních organizací zabývajících se vzděláváním a odborníci z akademické sféry. Tento program má dopad na tisícovky dětí v základních a středních školách.

Hlavní náplň činnosti

  • Příprava podkladů pro jednání a jiné aktivity v projektu (prezentace, zápisy, úvahy, reporty).
  • Příprava projektové dokumentace (koncepční a strategické úvahy, plán, harmonogramy).
  • Koordinace aktivit v projektu mezi několika týmy, odděleními i organizacemi.
  • Organizace porad, dojednávání termínů.
  • Organizace agendy projektového manažera.
  • Vypracování ad hoc úkolů.

Požadujeme

  • V první řadě jednoznačný soulad s vizí a hodnotami naší organizace.
  • Férovost a otevřenost.
  • Spolehlivost a pečlivost.
  • Vlastní iniciativu v navrhování řešení a schopnost dotahovat věci do konce.
  • Minimálně SŠ vzdělání.
  • Znalost Excelu, Wordu a Google Drive.

Výhodou bude, pokud:

  • Jste samostatnostný/á a zároveň si užíváte týmovou spolupráci.
  • Užíváte si práci v tandemu (s manažerem) a rádi vylepšujete vše, co se z pozice asistenta dá vylepšit?
  • Nebojíte se přebírat za aktuální dílčí úkoly konečnou odpovědnost.
  • Zvládáte koordinaci porad k různým tématům (např. evaluace programu a e-learning) včetně přípravy programu, podkladů a kompletace zápisů.
  • Máte základní přehled ve vzdělávacích tématech a velký zájem v této oblasti dále pracovat a učit se.
  • Dokážete se orientovat ve velkém množství informací - oddělit důležité, prioritní a nedůležité či irelevantní.
  • Máte profesionální komunikační a výhodou jsou i prezentační schopnosti.
  • Jste odolní vůči změnám, změny vás baví a jste schopni se rychle orientovat a přizpůsobovat aktuálnímu dění.

Nabízíme

  • Být u změny českého vzdělávacího systému.
  • Prostor pro realizaci vlastních nápadů, prostor přispět tím nejlepším ze sebe.
  • Prostor hodně se učit a objevovat.
  • Finanční ohodnocení odpovídající požadovaným dovednostem a zkušenostem.
  • Nové rekonstruované kanceláře ve Vršovicích.
  • Flexibilní pracovní doba a home-office.
  • Práci na minimálně 0,5 - 1,0 úvazek v Praze.
  • Zaměstnání v kombinaci HPP a DPČ.
  • Nástup možný nejpozději během srpna 2022.

Motivační dopis by měl obsahovat odpovědi na tyto otázky:

  • Jaké jsou Vaše motivace zapojit se do našeho týmu?
  • Jaké jsou Vaše zkušenosti relevantní k pracovní pozici?

Podklady pro výběrové řízení přijímáme do 30. 6. 2022.

Předpokládaný nástup

Srpen 2022

Typ úvazku

0,5 - 1,0 (kombinace HPP a DPČ)

icon map pin