Zástupce vedoucího oddělení Podpora vedení škol na NPI

Staňte se spolutahounem tvorby systému podpory ředitelů a přispějte tak ke zlepšení českého školství! Do tandemu k budoucímu řediteli oddělení hledáme parťáka!

Hlavní náplň činnosti

Svět kolem nás se rychle mění. Každá nová generace se musí vyrovnávat se zcela novými a doposud nepoznanými výzvami a vzdělávání je klíč k takové změně. Národní pedagogický institut České republiky tyto změny sleduje, analyzuje a přináší inovace nejen v oblasti vzdělávání dětí, ale také pedagogů a ředitelů škol. Pomáhá tak školám připravit děti na svět, který tady bude za dvacet nebo třicet let.

Požadujeme

  • Spolutvorba, výkonné řízení, naplňování a vyhodnocování vize a strategie v oblasti systémové podpory ředitelů škol.
  • Spolutvorba týmu a jeho rozvoj (kapacity, procesy, setkávání atd.)
  • Samostatné vedení projektů vyžadujících seniorní vhled nebo spolupráce v mezi týmových projektech.
  • Spolupráce s ostatními týmy v rámci NPI a koordinace aktivit napříč organizací.
  • Spolupráce s externími partnery a stakeholdery v oblasti podpory ředitelů (státní správa, vysoké školy, média, neziskové organizace).
  • Být “pravou rukou” / zástupcem svého vedoucího oddělení.
  • Soulad s vizí NPI, tah na branku a chuť přispět českému školství.
  • Strategické myšlení - schopnost přispívat k podpoře ředitelů českých škol.
  • Prokazatelné manažerské zkušenosti a úspěchy - schopnost vést tým, motivovat, delegovat, samostatně rozhodovat, ale i týmově spolupracovat.
  • Výborné organizační a komunikační dovednosti.
  • Projektový management - plánování projektu, jeho realizace, vyhodnocení a reporting, komunikace se stakeholdery, zkušenosti s komplexními projekty.
  • Vhled do vzdělávání, školství / rozvoje leadershipu - zkušenost s učením, lektorováním, vedením školy nebo obdobné organizace ve vzdělávání, nebo s prosazováním systémových změn ve vzdělávání.
  • Odolnost vůči stresu a schopnost pracovat v rychle se měnícím kontextu.
  • Sebevědomí a pevnost k prosazování inovací v již zavedeném systému. Schopnost lidi propojovat a motivovat ke spolupráci na společných cílech.
  • Férovost a otevřenost, lidský a zároveň pevný přístup.
  • Aktivní znalost anglického jazyka, řidičský průkaz skupiny B, pokročilé digitální dovednosti.

Nabízíme

  • Být u toho. Tady se mění české vzdělávání. Tady se tvoří budoucnost.
  • Prostor pro realizaci vlastních nápadů, prostor přispět tím nejlepším ze sebe.
  • Prostor hodně se učit a objevovat.
  • Práci na plný nebo snížený úvazek ideálně v Praze nebo prostorem do Prahy alespoň 2x týdně dojíždět. V ostatních dnech možnost hybridní formy práce.
  • Zaměstnání na HPP. Nástup možný ihned.

Předpokládaný nástup

Ihned/dohodou

Typ úvazku

Pracovní poměr

icon map pin