Průvodce/lektor pro oblast pedagogického leadershipu MŠ pro kvalifikační studium Lídr školy

Staňte se členem našeho lektorského týmu pro Kvalifikační studium - Lídr školy, na kterém spolupracuje Ředitel naživo a Národní pedagogický institut (NPI). Na tuto pozici si představujeme ideálně praktikující ředitelku MŠ nebo zástupkyni s ředitelskou zkušeností, která má zkušenosti s pedagogickým leadershipem a v zájmu její činnosti jako ředitelky jsou především děti. Má se svým pedagogickým sborem sdílenou vizi školky a vede svůj pedagogický sbor ke sledování dopadu vzdělávacího programu na děti a pravidelně jej vyhodnocuje.

Obecná charakteristika pozice

Vytvořili jsme unikátní akreditovaný vzdělávací program Ředitel naživo, který dlouhodobě rozvíjí dvojice z vedení škol s následující vizí: „Chceme ředitele, kteří trvale zařizují, že se v jejich škole každé dítě učí naplno a s radostí.“ V týmu jsou ředitelé s desítkami let praxe, lídři z progresivních firem a odborníci z praxe na financování, pracovní a školské právo. Do budoucna usilujeme o změnu standardu ředitelské pozice.

Hlavní náplň činnosti

Průvodci jsou hlavními lektory programu. Ve skupinách či dvojicích vedou výuku a pečují o skupinu studentů po celou dobu programu. Průvodci jsou pro účastníky lidskou oporou a zdrojem zkušeností. Průvodci ověřují, jak se daří jednotlivým účastníkům dosahovat cílů programu. Průvodci připravují výukový program v rámci tzv. velkých porad, které jsou 1x měsíčně (online), a menších porad. Jejich četnost závisí na vzájemné dohodě mezi průvodci.

Požadujeme

  • Časovou dostupnost v úterky a středy v konkrétních termínech od září 2022: 13. - 14. září 2022; 11.-12. října. 2022; 22. - 23. listopadu. 2022; 24. ledna. 2023; 14. února. 2023; 21. března. 2023; 25. dubna. 2023; 23. - 24. května. 2023 a prostor pro plánování a reflexi jednotlivých výukových bloků.
  • Prověřené lektorské dovednosti.
  • Otevřenost k týmové spolupráci a společné přípravě programu.
  • Zkušenosti na ředitelské pozici minimálně 3 roky.
  • Znalosti a chuť spolu vytvářet vzdělávací obsahu dle předem stanoveného harmonogramu.
  • Schopnost dávat konkrétní zpětnou vazbu.
  • V první řadě jednoznačný soulad s vizí a hodnotami programu.
  • Chuť seznamovat se s novými lidmi a předávat jim své zkušenosti.
  • Týmovost, samostatnost, kolegialitu.
  • Férovost a otevřenost.
  • Radost z provozní a organizační práce.
  • Nasazení, proaktivitu, přímou komunikaci, lidský přístup.
  • Pozitivní naladění, optimistické vidění světa a motivovaný přístup k práci.

Nabízíme

  • Být u změny českého vzdělávacího systému.
  • Prostor pro realizaci vlastních nápadů, prostor přispět tím nejlepším ze sebe.
  • Prostor hodně se učit a objevovat.
  • Finanční ohodnocení odpovídající požadovaným dovednostem a zkušenostem.
  • Zaměstnání na DPP u Národního pedagogického institutu.
  • Práci na 0,1 - 0,2 úvazek (DPP v projektu u NPI) v Praze v kanceláři Učitele naživo (Vršovická 5, Praha 10) a NPI (Senovážné nám. 25, Praha 1).
  • Nástup možný nejpozději 1.6.2022.

  • Pomocí tohoto formuláře nám prosím pošlete svůj životopis a krátký motivační dopis (max. 2 normostrany).
  • Motivační dopis by měl obsahovat odpovědi na tyto otázky:
    - Jaké jsou Vaše motivace zapojit se do našeho týmu?
    - Jaké jsou Vaše zkušenosti relevantní k pracovní pozici?
  • Podklady pro výběrové řízení přijímáme do dubna 2022.

Předpokládaný nástup

Nejpozději 1. 6. 2022

Typ úvazku

Dohoda o provedení práce

icon map pin