Zapojme všechny – podcast o společném vzdělávání

Zapojme všechny – podcast o společném vzdělávání

Národní pedagogický institut České republiky

21. 1. 2021 – Národní pedagogický institut ČR spouští nový podcast zaměřený na rovné příležitosti ve vzdělávání s názvem Zapojme všechny. V jednotlivých dílech se bude zabývat tím, jak nejen ve škole podpořit jedinečnost každého z nás.

Staví na silných příbězích lidí, kteří i navzdory handicapu našli v životě svoje místo a rozvinuli svoje nadání. V rozhovorech s odborníky pak jde po stopách častých problémů dnešních školáků nebo i školského systému jako takového a přibližuje jejich možná řešení.   

Moderátorky Marta Kozdas a Adéla Pospíchalová si v jednotlivých dílech podcastu povídají s odborníky na vzdělávání a výchovu a také s rodiči a žáky či studenty.

„V celkem 21 plánovaných dílech uslyšíte rozhovory s téměř neslyšícím básníkem, nadanou studentkou, která své nadání objevila až na střední škole, nebo třeba s žáky, kteří prošli šikanou a rozhodli se ostatním s touto zkušeností pomáhat. Svůj příběh nám vyprávěly maminka dítěte s těžkým zdravotním postižením nebo dítěte s výjimečným nadáním.  Užitečné tipy a dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi uslyšíte přímo od specialistů na poruchy učení a chování, psychologů či speciálních pedagogů. Dva díly jsou věnované asistentům pedagoga, popovídáme si také o time-managementu a strategiích celoživotního učení se nebo o životě a kariéře s poruchou autistického spektra“, popisuje tematické zaměření podcastu tutorka webové aplikace Zapojmevšechny.cz Kristina Březinová.  

V 1. dílu si můžete poslechnout příběh Pavly, maminky dítěte s komplikovaným zdravotním postižením. Jak zvládá péči o syna a jeho vzdělávání? Co jí pomáhá a jak vypadá jejich rodinný život?

Ve 2. dílu si pak budeme povídat s Vladimírem Günterem, který má bohaté zkušenosti s podporou dětí i dospělých s odlišným mateřským jazykem. Kromě zkušeností z českých škol popisuje inspirativní praxi škol z anglického Leicesteru, které se z nejhorších v celé zemi vyšvihly na špičku a jsou dnes dávány za vzor.      

Podcast vzniká v projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi a je součástí webové aplikace pro pedagogy a rodiče Zapojmevšechny.cz (www.zapojmevsechny.cz). Dostupný je také například prostřednictvím aplikací Spotify, Google Podcast nebo Apple Podcast.

Nové díly podcastu Zapojme všechny publikujeme vždy jednou za 14 dní ve čtvrtek.

Kontakt:

Mgr. Jana Odstrčilová, týmová manažerka aktivity Veřejnost, projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, Národní pedagogický institut ČR

M: +420 778 454 398

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PhDr. Kristina Březinová, tutorka webové aplikace Zapojmevšechny.cz, projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, Národní pedagogický institut ČR

M: +420 732 335 070

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.