NoD ACADEMY pokračuje

NoD ACADEMY pokračuje

NPI ČR

26. 11. 2020 – Projekt vznikl ve spolupráci NPI ČR, který se na něm podílí odborně a finančním přispěním, a Divadla NoD, které poskytuje prostory, technické vybavení a služby svého týmu (profesionálních techniků, režisérů, herců, dramaturgů a produkčních).
Cílem projektu je nabízení nových a netradičních forem distanční výuky druhého stupně základních škol a středních škol. 
„Hledáme nové formy distanční výuky, které jsou atraktivní a zajímavé a mají přesah do širších oblastí a průřezových témat, které nejsou uzavřené do škatulek jednotlivých předmětů,” říká ředitel NPI ČR Ivo Jupa a připomíná, že pokud se projekt ze strany škol setká s pozitivním ohlasem a zájmem, je NPI ČR připraven v něm pokračovat.

„Myšlenka NoD ACADEMY je skvělá – moderní a inovativní způsob, jak pomoci učitelům s konkrétními tématy, která jsou aktuální. Přesně to zapadá i do filozofie Učitelnice, kde více než stovka autorů nabízí v praxi vyzkoušené materiály do výuky. Proto jsme se rozhodli spolupracovat, aby co nejvíce učitelů mělo snazší práci při distanční výuce.“ říká Jakub Hejzlar z Učitelnice.cz, která se stala oficiálním partnerem projektu a bude přenášet živé streamy na svých sociálních sítích.

Záznamy z lekcí jsou upraveny a doplněny o metodické materiály určené pro žáky a pedagogy k následné samostatné práci s tématem. Všechny metodické materiály jsou přímo zpracovávány odbornými pracovníky nebo jsou jimi garantovány. Národní pedagogický institut je rozesílá do škol v České republice.

Videa a projektové listy naleznete na: https://koronavirus.edu.cz/nod-academy

Pozvánka na Nod ACADEMY: