NoD ACADEMY pokračuje

NoD ACADEMY pokračuje

NPI ČR

26. 11. 2020 – Projekt vznikl ve spolupráci NPI ČR, který se na něm podílí odborně a finančním přispěním, a Divadla NoD, které poskytuje prostory, technické vybavení a služby svého týmu (profesionálních techniků, režisérů, herců, dramaturgů a produkčních).
Cílem projektu je výroba profesionálně zpracovaných videomateriálů pro distanční výuku druhého stupně základních škol a středních škol. Každá „masterclass“ bude nejprve živě streamována z jeviště Divadla NoD, následně bude záznam upraven v postprodukci a doplněn o doprovodné materiály pro studenty a pedagogy k další samostatné práci s tématem. Tyto materiály vypracují odborníci na vzdělávání z NPI ČR, který pak bude celé balíčky materiálů zdarma distribuovat všem školám v České republice pro využití v rámci distanční výuky.

„Hledáme nové formy distanční výuky, které jsou atraktivní a zajímavé a mají přesah do širších oblastí a průřezových témat, které nejsou uzavřené do škatulek jednotlivých předmětů,” říká ředitel NPI ČR Ivo Jupa a připomíná, že pokud se projekt ze strany škol setká s pozitivním ohlasem a zájmem, je NPI ČR připraven v něm pokračovat.

„Myšlenka NoD ACADEMY je skvělá – moderní a inovativní způsob, jak pomoci učitelům s konkrétními tématy, která jsou aktuální. Přesně to zapadá i do filozofie Učitelnice, kde více než stovka autorů nabízí v praxi vyzkoušené materiály do výuky. Proto jsme se rozhodli spolupracovat, aby co nejvíce učitelů mělo snazší práci při distanční výuce.“ říká Jakub Hejzlar z Učitelnice.cz, která se stala oficiálním partnerem projektu a bude přenášet živé streamy na svých sociálních sítích.

Z každé lekce je pořízen záznam, který se upraví a doplní o doprovodné materiály určené pro žáky, studenty a pedagogy pro další samostatnou práci s tématem. Všechny metodiky vypracují odborníky na vzdělávání z Národního pedagogického institutu, který je bude následně rozesílat školám v ČR pro využití v distanční výuce.

Podívejte se na jednotlivá videa:

Marek Valášek – Logaritmy a grafy

 Jaroslav Šebek – 28. říjen

Jen Hovorka – Historie hip hopu

Jiří Presl – Drogy a jiné závislosti

René Nekuda – Tvůrčí psaní

Podívejte se na pozvánku na Nod ACADEMY: