Pozvánka: Mezinárodní setkání pro nadané žáky - Evropská škola talentů

Pozvánka: Mezinárodní setkání pro nadané žáky - Evropská škola talentů

Jitka Bušková

20. 6. 2020 - Pro žáky středních škol z České republiky, Polska a Saska, kteří dobře ovládají němčinu a mají zájem o přírodní vědy, matematiku, informatiku a techniku, je určeno několikadenní soustředění v Sasku, při kterém se budou podílet na výzkumných experimentech, sdílet zkušenosti, navštíví vědecká pracoviště a budou moci diskutovat s vědeckými pracovníky.

Setkání mladých talentů se uskuteční ve dnech 25. - 28. července 2020 v Mezinárodním centru setkávání St. Marienthal, Ostritz, SRN. Akce je určena žákům a žákyním středních škol, kteří/které projevují velký zájem o přírodní vědy, matematiku, informatiku a techniku a zajímají se o to, jak probíhá výzkumná činnost u společnosti Fraunhofer. Při účasti na workshopech se očekává od účastníků a účastnic samostatný přístup k řešení problémů, chuť experimentovat a sestavit jednoduché vědecké přístroje, zájem o výměnu zkušeností s ostatními účastníky. Počítá se s diskuzí, během které budou moci účastnice a účastníci pokládat otázky vědeckým pracovníkům. Workshopy budou zaměřeny na matematiku, hry a strojové učení, hackerství, optické experimenty a ochranu životního prostředí

Účast na akci je zdarma.

Komunikačním jazykem je němčina (předpokladem účasti je velmi dobrá znalost německého jazyka).

Akci organizuje Fraunhoferova společnost pro rozvoj aplikovaného výzkumu (německá výzkumná organizace, jedná se o největší organizaci v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje v Evropě).

Více informací na webových stránkách: ZDE.

Program a podmínky účasti v příloze této aktuality.

Přihláška k dispozici na tomto odkazu

Kontakt:

Internationales Begegnungszentrum St. Marienthal, St. Marienthal 10, 02899 Ostritz-St. Marienthal, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Program.docx Stáhnout
Podmínky účasti.docx Stáhnout