Přihlaste se do soutěže Učme chemii atraktivně

Soutěž pořádá Svaz chemického průmyslu České republiky. Cílem třetího ročníku je ukázat zajímavé náměty, jak efektivně učit chemii v prezenční i distanční formě.

Chceme motivovat děti k poznávání přírody, věcí, které je obklopují, a upevnění povědomí, že bez chemie se v lidské existenci nelze obejít. 

V soutěži rádi přivítáme projekty, které ukážou zajímavé náměty, jak efektivně učit chemii.

Termín pro odevzdání přihlášek je 31. 5. 2022.

Informace k soutěži a přihláška 

Záznam z konference oceněných pedagogů předchozího ročníku soutěže je na YouTube kanálu SCHP ČR, v popisu videa je odkaz na stažení oceněných prezentací.


Každý z vás dělá něco lépe než ti ostatní. Sdílejte již vyzkoušené a osvědčené s ostatními. Nejlepší předložené projekty budou opět finančně honorovány a vyhlášeny na Večeru s českou chemií.

Další aktuality

Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí nejlepší vědecké práce v 18 vědních oborech

Mladí vědci z celé České republiky se sejdou 11. června na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Číst více

Zapojme všechny – Jak komunikovat s předškolními dětmi

Hostem podcastu Adély Pospíchalové je lektorka Radka Schillerová, která se zaměřuje na práci a komunikaci s předškolními dětmi a zvládání emočně vypjatých situací.

Číst více

Německo: modernizace profesních profilů ve všech předpisech o odborné přípravě

Německo zmodernizovalo profesní profily v předpisech o odborné přípravě. Nové položky povinné pro všechna „učňovská“ povolání reagují na měnící se poptávku po dovednostech na trhu práce.  

Číst více

Sledujte spolu s námi: Jak pracovat s edukační robotikou

Jak vybrat ty správné roboty do výuky? Kde hledat inspiraci? Jak finančně náročný je jejich nákup? Kam se obrátit pro radu či pomoc při výběru?

Číst více

Slovensko: legislativní balík reforem pro lepší odborné vzdělávání

Slovenský balík reforem z minulého roku obsahuje rozsáhlou novelu zákona o odborném vzdělávání a přípravě. Zákonodárci se mimo jiné zaměřili na usnadnění vstupu podniků do duálního systému odborného vzdělávání.

Číst více